صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

بازداشت دهها کارگر زن سریلانکایی در عربستان

کد خبر 118316 1400-02-11 20:54
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سازمان عفو بین الملل گزارش داد: مقامات عربستان سعودی دهها نفر از زنان کارگر خانگی را که از سریلانکا به این کشور آمده اند، بازداشت کرده اند.
بازداشت دهها کارگر زن سریلانکایی در عربستان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از عربی ۲۱، سازمان عفو بین الملل گزارش داد: مقامات عربستان سعودی دهها نفر از زنان کارگر خانگی را که از سریلانکا به این کشور آمده اند، بازداشت کرده اند.
این سازمان بین المللی افزود: زنان بازداشتی در مرکزی به همراه فرزندانشان نگهداری می شوند و برخی از آنها نیز باردار هستند.
عفو بین الملل به نقل از یکی از زنان بازداشتی آورده است: اتاق بازداشت کوچک است و زنان گاهی اوقات به دلیل کمبود جا با هم درگیری لفظی پیدا می کنند.
براساس بیانیه این سازمان، عده ای از آنها به مراقبت های پزشکی نیاز دارند و مقامات عربستانی از آنها هیچ گونه حمایت قانونی ارائه نمی کنند و دلیل و مدت بازداشت آنها نیز مشخص نیست.
این سازمان می گوید که قوانین کار در عربستان سعودی از حقوق بیش از سه میلیون مهاجر در این کشور صیانت نمی کند.
«لین معلوف» معاون مدیر منطقه ای خاورمیانه و شمال آفریقا در سازمان عفو بین المللی گفت: بازداشت زنان کارگر خارجی به ۱۸ ماه می رسد در حالی که هیچ گونه جرمی مرتکب نشده اند.

کلمات کلیدی » عربستان سعودی | کارگر |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


«جوزف بورل» خواستار ادامه تعهد ایران شد
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در دیدار با وزیر خارجه کشورمان با اشاره به پیشرفتهای حاصل شده در هفته های گذشته و همچنین برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ایران، خواستار ادامه تعهد تهران شد.

رییس ستاد انتخاباتی رییسی: ستادهای مردمی از اعلام پیروزی پیش از اعلام رسمی خودداری کنند
رییس ستاد انتخاباتی سید ابراهیم رییسی از ستادهای مردمی و مرکزی رییسی در استان‌ها خواست از هر گونه اعلام پیروزی در انتخابات قبل از اعلام رسمی از طریق ستاد انتخابات وزارت کشور یا رسانه ملی خودداری کنند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید