صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

شلیک گاز اشک آور به سمت معترضین پاریسی/درگیری ها اوج گرفت

کد خبر 118306 1400-02-11 20:21
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
در پی تجمع اعتراضی جلیقه زردها در پارس، پلیس فرانسه با گاز اشک آور به معترضین حمله ور شده و بدین ترتیب، درگیری های میان دو طرف به اوج رسیده است.
شلیک گاز اشک آور به سمت معترضین پاریسی/درگیری ها اوج گرفت

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، در پی تجمع اعتراضی مجدد گروه موسوم به جنبش جلیقه زردهای پاریس در این شهر، پلیس فرانسه از گاز اشک آورد برای متفرق کردن معترضین استفاده کرد.
بر اساس این گزارش، جلیقه زردها که منتقد اصلی سیاست‌های دولت «مکرون» به ویژه مشکلات اقتصادی موجود در فرانسه هستند، امروز به مناسبت برگزاری تجمع «روز ماه مه» در پاریس گرد هم آمده تا به اعتراضات ضد دولتی خود ادامه دهند.
به گفته رسانه‌های فرانسه، پس از ورود پلیس به صحنه و تلاش برای متفرق کردن معترضین، آنها از پرتاب ادوات آتش زا و بطری به سمت نیروهای امنیتی استفاده کردند که همین امر منجر به شلیک گاز اشک آور از سوی مأمورین پلیس به سمت معترضین شده است.
بنا بر اظهارات شاهدان عینی و رسانه‌های محلی، درگیری میان معترضین و پلیس طی ساعات گذشته به شدت بالا گرفته است.
لازم به ذکر است تجمع «روز ماه مه» که هر ساله در بسیاری از کشورهای جهان برگزاری شده و از آن به عنوان «روز جهانی کارگر» نیز یاد می‌شود، سال گذشته میلادی به دلیل شیوع کرونا برگزار نشد؛ اما معترضین چند روز پیش از برگزاری این تجمع در سال جاری علیرغم وجود محدودیت‌های کرونایی خبر داده بودند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید