صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

انگلیس نگران تعویق انتخابات در سرزمین‌های اشغالی فلسطین شد!

کد خبر 118302 1400-02-11 20:04
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وزیر امور خارجه انگلیس با اتخاذ موضعی عوام‌فریبانه نگران تعویق انتخابات در سرزمین‌های اشغالی فلسطین شد!
انگلیس نگران تعویق انتخابات در سرزمین‌های اشغالی فلسطین شد!

به گزارش خبرگزاری مهر ، «دومینیک راب» وزیر امور خارجه انگلیس در پیامی توییتری خواستار تعیین تاریخ جدیدی برای برگزاری انتخابات در فلسطین شد.
وزیر امور خارجه انگلیس در این باره نوشت:  ناامید شدیم که انتخابات در سرزمین‌های اشغالی فلسطین به تعویق افتاده است.
«دومینیک راب» با اتخاذ موضعی عوام‌فریبانه ادامه داد: انتخابات مدت‌هاست به تاخیر افتاده است. ما خواستار تعیین سریع تاریخ جدید آن هستم و از اسراییل می خواهیم تا اجازه رأی گیری در اورشلیم شرقی (قدس شرقی اشغالی) را بدهد.

این در حالیست که رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به صورت رسمی تعویق انتخابات در سرزمین‌های فلسطین تا زمان تضمین برگزاری آن در قدس را اعلام کرد.
«محمود عباس» گفت: تلاش‌ها برای برگزاری انتخابات در قدس تا کنون با مخالفت مواجه شده است.
وی همچنین از جامعه بین‌الملل خواست تا به اسرائیل به منظور پایبندی به توافقنامه‌های منعقده و دست برداشتن از نقض حقوق فلسطینی‌ها از جمله حق آنها برای برگزاری انتخابات فشار وارد کنند.
گفتنی است که رئیس تشکیلات خودگردان پنج شنبه شب در نشست گروه‌های فلسطینی در رام الله برای بررسی موضوع انتخابات فلسطین سخنرانی کرد.
«محمود عباس» در این نشست گفت که رژیم اشغالگر اسرائیل برای عدم برگزاری انتخابات فلسطین در قدس عدم وجود دولت در این رژیم را بهانه کرده است.
وی ادامه داد: پیامی از اسرائیل به ما رسیده است که عدم موافقت تل آویو با درخواست ما برای برگزاری انتخابات در قدس به علت تشکیل نشدن دولت اسرائیل است، اما بهانه‌های غیرقابل قبول اسرائیل، ما را فریب نمی‌دهد.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید