صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

قرارداد بزرگترین پروژه دفاعی اروپا تا هفته آینده امضا خواهد شد

کد خبر 118297 1400-02-11 19:49
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وزیر دفاع آلمان از امضای قرارداد تولید مشترک جنگنده جدید ساخت سه کشور اسپانیا، آلمان و فرانسه که از آن به عنوان بزرگترین پروژه دفاعی اروپا یاد می‌شود، طی هفته آینده خبر داد.
قرارداد بزرگترین پروژه دفاعی اروپا تا هفته آینده امضا خواهد شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، وزیر دفاع آلمان از توافق سه کشور اسپانیا، آلمان و فرانسه برای امضای قرارداد پروژه تولید مشترک جت جنگنده توسط سه کشور یاد شده خبر داد.
بر اساس این گزارش، وزیر دفاع آلمان در خصوص چرایی تعویق در امضای قرارداد مذکور گفت که عمده مشکلات مربوط به حق مالکیت معنوی تولید این جت جنگنده بوده که به احتمال زیاد تا هفته آینده این مشکل مرتفع خواهد شد.
لازم به ذکر است قرار بود سه کشور آلمان، فرانسه و اسپانیا تا پایان ماه آوریل نسبت به امضای قرارداد تولید مشترک جت جنگنده اقدام نمایند. گفته می‌شود این پروژه، بزرگترین پروژه دفاعی اروپا طی سال‌های اخیر بوده و ساخت جنگنده مشترک، دستاورد بزرگی برای اتحادیه اروپا به حساب می‌آید.
سه کشور اروپایی مذکور، مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار برای راه اندازی و توسعه پروژه یاد شده هزینه کرده و شرکت‌های بزرگی همچون «ایرباس» و «ایندرا» در آن مشارکت خواهند داشت.
لازم به ذکر است جنگنده‌های مذکور قرار است تا سال ۲۰۴۰ جایگزین جنگنده‌های فعلی «رافائل» فرانسوی و «یورو فایتر» اسپانیایی در اروپا شوند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید