صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

انتشار آرا مجتمع قضائی تخصصی رسیدگی به دعاوی تجاری دادگستری تهران

کد خبر 118288 1400-02-11 19:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
به دنبال تأسیس مجتمع قضائی تخصصی رسیدگی به دعاوی تجاری با هدف رفع اختلافات اقتصادی و صدور آرا متقن در باب مسائل اقتصادی و تجاری، متن رأی تعدادی از پرونده‌های مطروحه منتشر شد.
انتشار آرا مجتمع قضائی تخصصی رسیدگی به دعاوی تجاری دادگستری تهران

به گزارش خبرگزاری مهر، به دنبال تأسیس مجتمع قضائی تخصصی رسیدگی به دعاوی تجاری با هدف رفع اختلافات اقتصادی و صدور آرا متقن در باب مسائل اقتصادی و تجاری، متن رأی تعدادی از پرونده‌های مطروحه منتشر شد.
این مجتمع قضائی در راستای اجرای دستور ریاست قوه قضائیه در دادگستری استان تهران افتتاح و هدف از ایجاد آن کمک به اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و یاری رساندن به امر جهش تولید بوده و از واحدهای صلح و سازش، اداره ارشاد، شعبه بدوی، شعبه تجدید نظر و نهاد داوری تشکیل یافته است. با توجه به اینکه قانون آئین دادرسی تجاری به تصویب نرسیده؛ صلاحیت‌هایی که برای مجتمع قضائی تخصصی رسیدگی به دعاوی تجاری در نظر گرفته شده در قالب دستورالعمل‌هایی از جمله قراردادهای خرید و فروش میان شرکت‌های تجاری در بسترهای سنتی و الکترونیکی است و شرط رسیدگی به دعاوی در این مجتمع قضائی آن است که طرفین دعوی در زمره شرکت‌های تجاری باشند.
در این مجتمع قضائی علاوه بر تخصص گرایی و سرعت رسیدگی به دعاوی، مقوله کیفیت نیز مدنظر است و در همین راستا از قضات نخبه آشنا با مسائل اقتصادی و تجاری استفاده و آرا گوناگونی نیز در این زمینه صادر و از طریق پرتال جامع دادگستری کل استان تهران به آدرس https://dadgostari_th.eadl.ir/ منتشر شده است.

کلمات کلیدی » جهش تولید |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


ترخیص کالاهای تخصصی بیمارستانی پس از پنج سال از گمرک
مدیر روابط عمومی شرکت بازرگانی بین‌المللی تامین‌اجتماعی از ترخیص چندین کالای کمیاب بیمارستانی که در سال‌های گذشته توسط این شرکت خریداری شده بود، خبر داد.

سرپرست حجاج ایرانی: ایران امسال حاجی ندارد
سرپرست حجاج ایرانی از محدودیت اعمال شده برای حضور زائران خارجی در حج ۱۴۰۰ انتقاد کرد و گفت: عربستان می‌توانست با برنامه‌ریزی و پیش‌بینی‌های لازم این مشکل را برطرف کند.

زمان پرداخت معوقات جانبازان مشمول ماده ۳۸ اعلام شد
رئیس بنیاد شهید در دیدار با تعدادی از جانبازان، موضوع پرداخت معوقات جانبازان مشمول ماده ۳۸ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران را تشریح کرد.

اعلام زمان پرداخت معوقات جانبازان مشمول ماده ۳۸
معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز یکشنبه ۲۳ خرداد در دیدار صمیمی با تعدادی از جانبازان، موضوع پرداخت معوقات جانبازان مشمول ماده ۳۸ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران را تشریح کرد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید