صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

فرودگاه قندهار در افغانستان هدف حمله قرار گرفت

کد خبر 118283 1400-02-11 19:18
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سخنگوی نیروهای اشغالگر خارجی مستقر در افغانستان اعلام کرد: فرودگاه قندهار در افغانستان بعد از ظهر امروز هدف حمله قرار گرفت.
فرودگاه قندهار در افغانستان هدف حمله قرار گرفت

به گزارش خبرگزاری مهر، «سانی لگت» (Sonny Leggett) سخنگوی نیروهای اشغالگر خارجی مستقر در افغانستان اعلام کرد که بعد از ظهر امروز فرودگاه قندهار در افغانستان هدف حمله قرار گرفت.
سخنگوی نیروهای اشغالگر خارجی مستقر در افغانستان در این باره گفت: این حادثه تلفاتی در پی نداشته است.
«سانی لگت» در این خصوص گفت: «اسکات میلر» (فرمانده نظامیان تروریست آمریکایی در افغانستان) موضع خود را درباره قصد ائتلاف برای حمایت از نیروها آشکار اعلام کرده است.

این در حالیست که نیروهای اشغالگر خارجی به سرکردگی آمریکا ابتدا قرار بود تا امروز اول ماه می سال جاری میلادی از افغانستان خارج شوند؛ اما جو بایدن با نقض توافق دوحه پیشتر اعلام کرد که این اقدام تا ماه سپتامبر روی می دهد؛ رویدادی که عدم عمل به وعهده ها توسط واشنگتن را بیش از پیش آشکار کرد.
از سوی دیگر کنفرانس استانبول با محوریت روند صلح افغانستان که پیشتر به تعویق افتاده بود، پس از ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد.
در این نشست نمایندگان دولت افغانستان و گروه طالبان با حضور نمایندگان کشورهای مختلف و سازمان ملل متحد در مورد آتش‌بس در افغانستان و نظام آینده این کشور مذاکره خواهند کرد.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید