صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

ظریف: چرا قبول نداریم دیپلماسی، قدرت می‌آفریند؟ ویدئو

کد خبر 118276 1400-02-11 19:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وزیر امور خارجه در پیامی با بیان اینکه فقط ابزار مادی نیست که قدرت می‌آفریند، نوشت: شما فردی مانند برادر عزیزم شهید سپهبد سلیمانی را دارید که بعد از شهادتش قدرتش بیش از قبل شهادتش باشد.
ظریف: چرا قبول نداریم دیپلماسی، قدرت می‌آفریند؟ ویدئو


محمد جواد ظریف روز شنبه در پیامی که در صفحه شخصی خود در پیام رسان اینستاگرام، ویدیویی کوتاه از سخنرانی بهمن ۹۸ خود منتشر کرد و نوشت: «وفا کنیم و ملامت کشیم و خوش باشیم که در طریقت ما کافریست رنجیدن.»
وزیر امور خارجه، بهمن ماه ۹۸ در آیین گشایش «انجمن علمی دیپلماسی ایران» گفت: واقعیت این است که میزان قدرت شما فقط با ملاک های مادی شناخته نمی شود.  ملاک های معنوی قدرت مانند تکیه بر مردم و ایستادگی از ابزار قدرت هستند.
ظریف افزود: اینکه شما فردی مانند برادر عزیزم شهید سپهبد سلیمانی دارید که بعد از شهادتش قدرتش بیش از قبل شهادتش باشد _ با اینکه وقتی هم بود بسیار موثر بود، بی نظیر بود_ اما بعد از شهادتش بی نظیرتر شد؛ این برای این است که فقط ابزار مادی قدرت نیست که قدرت می آفریند.
وی تصریح کرد:  اگر می پذیریم که ملاک های معنوی مانند شهادت قدرت می آفریند، چرا قبول نداریم دیپلماسی قدرت می آفریند؟ استقامت هم قدرت می آفریند؟ باور هم قدرت می آفریند؟
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید