صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

مصوبه پارلمان عراق برای اخراج آمریکایی‌ها لازم‎‌الاجراء است

کد خبر 118273 1400-02-11 18:45
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک نماینده پارلمان عراق با بیان اینکه مصوبه اخراج نظامیان آمریکا از خاک این کشور لازم الاجراست، گفت: از دولت بغداد درخواست کردیم تا جدول زمان بندی خروج آمریکا از خاک عراق را مشخص کند.
مصوبه پارلمان عراق برای اخراج آمریکایی‌ها لازم‎‌الاجراء است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بغداد الیوم، «کاطع الرکابی» نماینده پارلمان عراق سخنانی در خصوص حضور نظامیان ایالات متحده آمریکا در خاک این کشور مطرح کرد.
بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: پارلمان عراق از دولت الکاظمی درخواست کرده است تا جدول زمان بندی خروج نظامیان آمریکا از این کشور را مشخص کند. دولت بغداد تاکنون به این درخواست واکنشی نشان نداده است.
این نماینده پارلمان عراق یادآور شد: ما معتقدیم که در پرونده اخراج نیروهای نظامی آمریکا از خاک عراق تناقضاتی وجود دارد. طرف آمریکایی پس از پایان دور سوم گفتگوهای راهبردی با بغداد، در بیانیه خود اشاره‌ای به خروج خود از عراق نکرد.
وی تأکید کرد: مصوبه پارلمان عراق در خصوص اخراج نیروهای نظامی بیگانه ازجمله آمریکایی‌ها از خاک این کشور لازم الاجراست. دولت به جای تعلل در اجرای این مصوبه باید زمینه‌های اخراج آمریکایی‌ها را فراهم آورد.
پیش از این، هادی العامری، رهبر ائتلاف فتح عراق گفته بود: واقعیت آن است که مواضع آن در قبال آمریکایی‌ها کاملاً روشن است. ما معتقد هستیم که نظامیان آمریکا باید از خاک عراق خارج شوند.
رئیس ائتلاف فتح همچنین عنوان کرد: ما تحت هیچ شرایطی اشغالگری در خاک خود را نمی‌پذیریم. ما نمی‌خواهیم هیچ‌گونه رابطه نظامی با ایالات متحده آمریکا داشته باشیم. این موضع غیرقابل تغییر است.
العامری در ادامه سخنان خود یادآور شد: اگر نظامیان آمریکایی به صورت مسالمت آمیز از خاک عراق خارج نشوند، ما با مقاومت خود آنها را وادار به خروج از خاک عراق می‌کنیم.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید