صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

استکهلم سفیر روسیه را احضار کرد

کد خبر 118268 1400-02-11 18:12
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
استکهلم امروز به بهانه اقدامی متقابل مسکو در تحریم علیه مسئولان اروپایی از جمله یک سوئدی، سفیر روسیه را احضار کرد.
استکهلم سفیر روسیه را احضار کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری یورونیوز، استکهلم امروز شنبه با محکوم کردن تحریم‌ها و مجازات‌هایی که مسکو (در اقدامی متقابل) علیه مسئولان اروپایی از جمله یک محقق سوئدی اعمال کرد، سفیر روسیه را احضار کرد.
ماتس ساموئلسن سخنگوی وزارت امور خارجه سوئد با اعلام این مطلب گفت: ما تصمیم گرفتیم برای اعتراض به اقدامات اخیر روسیه، سفیر این کشور را احضار کنیم.
وزارت خارجه سوئد در این باره ادعا کرد: بر خلاف تحریم‌های اتحادیه اروپا، تحریم‌های روسیه خودسرانه، بدون مبنای حقوقی و توام با مقاصد و انگیزه‌های سیاسی است!
واکنش استکهلم به تحریم «آسا اسکات» است که دیروز جمعه در فهرست افراد تحت تحریم از سوی مسکو قرار گرفت.
این آزمایشگاه تخصصی که در زمینه بررسی سموم و مواد بسیار سمی فعالیت می‌کند، پیشتر نتایج آزمایش‌های یک لابراتوار آلمانی در خصوص مسمومیت الکسی ناوالنی اپوزیسیون روسیه را مورد تایید قرار داده بود!
وزارت خارجه روسیه دیروز با صدور بیانیه‌ای از وضع تحریم و وضع مقررات منع ورود «دیوید ساسولی» رئیس پارلمان اروپا، «یورگ رائوپاچ» دادستان برلین و شش شهروند دیگر اتحادیه اروپا به این کشور خبر داد.
بر اساس بیانیه صادر شده از سوی وزارت خارجه روسیه، تحریم وضع شده علیه افراد مذکور در پاسخ متقابل مسکو به تحریم‌های شورای اروپا علیه ۶ تن از شهروندان روسیه در تاریخ ۲ و ۲۲ مارس بوده اند.
لازم به ذکر است افرادی چون «ایوان آبولینس» رئیس شورای رسانه‌های الکترونیک لیتوانی، «ماریس بالتینز» رئیس مرکز دولتی زبان لیتوانی، «ژاک مایر» عضو هیأت نمایندگی فرانسه در مجمع پارلمانی شورای اروپا، «آسا اسکات» رئیس بخش امنیت آژانس تحقیقات دفاعی سوئد، «ایلمار توماسک» مدیرکل مرکز رسیدگی زبان استونی، «ورا جورووا» معاون کمیته ارزش‌ها و شفافیت کمیسیون اروپایی نیز در فهرست افراد ممنوع‌الورود به روسیه به چشم می‌خورند.
وزارت خارجه روسیه همچنین در بیانیه خود با تاکید بر اینکه بروکسل پیشنهادات روسیه برای حل و فصل مشکلات موجود میان دو طرف از طریق گفتگو را رد کرده، آورده بود: اتحادیه اروپا سیاست وضع تحریم‌های یک جانبه غیرقانونی علیه شهروندان و سازمان‌های روسی را ادامه می‌دهد. تنها در مارس، ۶ شهروند روسیه تحت محدودیت‌های غیرقانونی اتحادیه اروپا قرار گرفتند. این عمل با منشور ملل متحد و هنجارهای اساسی حقوق بین‌الملل مغایرت داشته و با احساسات ضد روسی همراه است که عمداً توسط رسانه‌های غربی در حال انتشار هستند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید