صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

احتمال درخواست نتانیاهو برای تمدید مهلت تشکیل دولت گانتس: شریک نتانیاهو نمی‌شوم

کد خبر 118259 1400-02-11 18:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
گزارش ها حاکی از آن است که نخست وزیر رژیم صهیونیستی احتمالا از رئیس این رژیم بخواهد مهلتش را برای تشکیل دولت جدید تمدید کند.
احتمال درخواست نتانیاهو برای تمدید مهلت تشکیل دولت گانتس: شریک نتانیاهو نمی‌شوم


به گزارش وبسایت خبری "وای نت" صهیونیستی در گزارشی نوشت، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و رهبر حزب لیکود احتمالا از روون ریولین، رئیس این رژیم درخواست می کند مهلت وی برای تشکیل دولت جدید را به پس از ایام عزای عمومی برای قربانیان حادثه "مرون" تمدید کند که به مرگ ۴۵ تن از حریدی های صهیونیستی منجر شد.
براساس این گزارش، تنها چهار روز برای نتانیاهو جهت تشکیل دولت مهلت باقی مانده است و بیشتر ارزیابی ها در نظام سیاسی این است که ریولین به هیچ وجه درخواست تمدید را نخواهد پذیرفت.
پیش بینی می شود مساله تشکیل کمیسیون مستقل تحقیقات درباره حادثه مرون در رایزنی های احزاب در مورد تشکیل دولت برجسته شود.
پس از تبادل اتهامات داخل پلیس رژیم صهیونیستی درباره ناکامی در ممانعت از وقوع این حادثه، بخش تحقیقات از پلیس در حال انجام تحقیقات درباره حادثه است و این احتمال هم وجود دارد که در صورت تشکیل کمیسیون دولتی یا مستقل، پلیس دیگر مورد تحقیق قرار نگیرد.
از سوی دیگر شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی جمعه شب اعلام کرد، بنی گانتس، رهبر آبی سفید پیشنهاد نتانیاهو را رد کرده که خواسته بود یک دولت مشترک دوره ای میان خود و گانتس تشکیل شود و گانتس هم نخست وزیر دور اول باشد.
طبق اعلام این شبکه، گانتس به نتانیاهو گفته که در هیچ دولتی با او شریک نمی شود و به همکاری با فراکسیون تغییر مخالف نتانیاهو پایبند است.
شبکه ۱۲ اعلام کرد، با وجود فاجعه مرون، نتانیاهو به رایزنی های خود پیش از پایان مهلت تعیین شده برای وی تا روز سه شنبه ادامه می دهد.
این در حالی است که پیشتر برخی منابع عبری گفته بودند گانتس با نخست وزیری متناوب با نتانیاهو مخالفت نکرده است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید