صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / بانک،بورس،بیمه

بورس دوباره کف مقاومتی را از دست داد

کد خبر 118243 1400-02-11 17:09
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
در جریان داد و ستدهای امروز بازار سرمایه،شاخص کل ۱۳هزار و ۵۴۷واحد افت کرد .
بورس دوباره کف مقاومتی را از دست داد


در جریان معاملات امروز بورس، بیش از ۴ میلیارد و ۹۷۹میلیون سهم و حق تقدم به ارزش بیش از  ۳هزار و ۷۵۸میلیارد تومان داد و ستد شد و شاخص بورس با افت ۱۳هزار و ۵۴۷واحدی در پله  یک میلیون و ۱۹۴هزار و ۳۰۳واحد قرار گرفت.
بیشترین اثر منفی در بازار سرمایه متعلق به نمادهای معاملاتی شرکت های فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و صنایع پتروشیمی خلیج فارس بود. 
شاخص های اصلی بازار سرمایه هم روزی منفی را پشت سر گذاشتند؛ به طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۳۵۲۴واحد، کل (هم وزن) ۱۶۰۸واحد، قیمت (هم وزن) ۱۰۴۶واحد، آزاد شناور ۱۴۳۷۲واحد و شاخص های بازار اول و دوم به ترتیب ۱۰۴۰۷ و ۲۵۶۹۴ واحد افت کردند.
در فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۲۶۷میلیون ورقه به ارزش ۴هزار و ۲۴۲میلیارد تومان ، شاخص فرابورس (آیفکس) ۸۷واحد افت کرد و در جایگاه  ۱۷هزار و ۵۷۲ واحد ایستاد.
در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات، پتروشیمی مارون و پلیمر آریا ساسول زاگرس شد و در مقابل شرکت های بهمن دیزل، سرمایه گذاری توسعه و عمران استان کرمان و تولید نیروی برق دماوند بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / بانک،بورس،بیمه