صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / بانک،بورس،بیمه

بورس دوباره کف مقاومتی را از دست داد

کد خبر 118243 1400-02-11 17:09
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
در جریان داد و ستدهای امروز بازار سرمایه،شاخص کل ۱۳هزار و ۵۴۷واحد افت کرد .
بورس دوباره کف مقاومتی را از دست داد


در جریان معاملات امروز بورس، بیش از ۴ میلیارد و ۹۷۹میلیون سهم و حق تقدم به ارزش بیش از  ۳هزار و ۷۵۸میلیارد تومان داد و ستد شد و شاخص بورس با افت ۱۳هزار و ۵۴۷واحدی در پله  یک میلیون و ۱۹۴هزار و ۳۰۳واحد قرار گرفت.
بیشترین اثر منفی در بازار سرمایه متعلق به نمادهای معاملاتی شرکت های فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و صنایع پتروشیمی خلیج فارس بود. 
شاخص های اصلی بازار سرمایه هم روزی منفی را پشت سر گذاشتند؛ به طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۳۵۲۴واحد، کل (هم وزن) ۱۶۰۸واحد، قیمت (هم وزن) ۱۰۴۶واحد، آزاد شناور ۱۴۳۷۲واحد و شاخص های بازار اول و دوم به ترتیب ۱۰۴۰۷ و ۲۵۶۹۴ واحد افت کردند.
در فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۲۶۷میلیون ورقه به ارزش ۴هزار و ۲۴۲میلیارد تومان ، شاخص فرابورس (آیفکس) ۸۷واحد افت کرد و در جایگاه  ۱۷هزار و ۵۷۲ واحد ایستاد.
در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات، پتروشیمی مارون و پلیمر آریا ساسول زاگرس شد و در مقابل شرکت های بهمن دیزل، سرمایه گذاری توسعه و عمران استان کرمان و تولید نیروی برق دماوند بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » دماوند |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / بانک،بورس،بیمه


پشت پرده سقوط آزاد قیمت طلا
ریزش قیمت طلا در روزهای اخیر رکورد چند ساله را شکست به طوری که هر انس طلا در بازار های جهان ی از هزار و ۸۰۰ دلار در روزهای گذشته امروز به قیمت هزار و ۷۷۳ دلار رسیده است.

چرا ریزش بازار سهام نسبت به سایر بازارها مهم تر است؟
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: تعداد زیادی از مردم در سال ۹۹ بدون پشتوانه دانش و تخصص لازم و کافی وارد بازار سرمایه شدند.

چک برگشتی ها زیاد شد ولی هنوز امید هست رونق اقتصاد در دومین ماه سال
با وجود افزایش تعداد چک‌های برگشتی در دومین ماه سال جاری نسبت به ماه قبل اما این آمار نسبت به ارقام سال گذشته با اجرای قانون جدید چک کم شده است.

ورق قیمت ها در بازار سکه و طلا برگشت
دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران، ضمن اشاره به کاهش قیمت هر اونس جهان ی طلا، از افزایش مجدد قیمت سکه و طلا در بازار های داخلی به سبب نوسانات افزایشی نرخ ارز در داخل آن هم در عین کاهش شدید تقاضا خبر داد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید