صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / تکنولوژی

دوره آموزشی و تخصصی کشت بافت گیاهی برگزار می شود

کد خبر 118234 1400-02-11 17:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
هفدهمین دوره آموزشی و تخصصی کشت بافت گیاهی ۱۶ و ۱۷ اردیبهشت‌ماه سال جاری برگزار می‌شود.
دوره آموزشی و تخصصی کشت بافت گیاهی برگزار می شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری، «هفدهمین دوره آموزشی و تخصصی کشت بافت گیاهی» با مشارکت ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست‌فناوری، ۱۶و۱۷ اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.
محورهای این دوره آموزشی «اصول کار در آزمایشگاه کشت بافت»، «آماده‌سازی محیط کشت‌های پایه»، «آماده‌سازی هورمون‌ها و آنتی‌بیوتیک‌ها»، «استریل‌سازی بذر و بافت»، «نحوه جداسازی ریزنمونه»، «انتقال ریزنمونه به محیط کشت» و «سازگاری گیاهان با شرایط محیطی» هستند.
«تولید و تکثیر گیاهان سالم و عاری از ویروس و بیماری»، «افزایش سرعت و حجم تولید»، «یکسانی خصوصیات گیاهان تکثیر شده»، «زودبارده شدن گیاه»، «افزایش راندمان تولیدات کشاورزی در اثر اصلاح شیوه تکثیر»، «تکثیر ارقامی که تولید آنها به روش‌های دیگر غیر ممکن یا سخت است»، «حفظ گونه‌های برتر و یا گونه‌های در حال انقراض»، «افزایش کیفیت محصولات کشاورزی به دلیل تکثیر ارقام برتر باغی و زراعی» و «ایجاد ارقام مقاوم‌تر به کم آبی» بخشی از مزایای توسعه این نوع از کشت به شمار می‌رود که در این کارگاه به آنها اشاره می‌شود.

کلمات کلیدی » ویروس |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژی


آمریکا برای برطرف کردن کمبود تراشه اعتبار مالیاتی اعطا می کند
گروهی از سناتورهای آمریکایی برای برطرف کردن چالش کمبود تراشه، پیشنهاد کرده اند علاوه بر تخصیص بودجه ۵۲ میلیارد دلاری، اعتبار مالیاتی ۲۵ درصدی برای تولید کنندگان نیمه رسانا در نظر گرفته شود.

تبریک دبیر شورای عالی فضای مجازی به رئیس جمهور منتخب
دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی در پیامی انتخاب ابراهیم رئیسی را به عنوان رئیس جمهور منتخب مردم تبریک گفت.

ساختار نهایی سند امنیت غذایی و کشاورزی دانش بنیان بررسی می شود
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: تلاش ما این است که سند امنیت غذایی و کشاورزی دانش بنیان طی چند هفته آینده بررسی اولیه‌اش تمام شده و ساختار نهایی آن در ستاد نقشه جامع علمی کشور بررسی شود.

نماینده پارک فناوری پردیس رئیس انجمن پارک های فناوری و نوآوری شد
نماینده پارک فناوری پردیس به عنوان رئیس انجمن جهانی پارک‌های فناوری و نواحی نوآوری (IASP) در منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا انتخاب شد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید