صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / تکنولوژی

ارزیابی و ارزش‌گذاری دارایی‌های غیرمشهود دانش‌بنیان‌ها سرعت گرفت

کد خبر 118228 1400-02-11 16:46
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک شرکت دانش بنیان در حوزه توسعه کسب و کارهای دانش‌بنیان اقدام به ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان و ارزش‌گذاری سهام و دارایی‌های دانشی و فنی شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور کرده است.
ارزیابی و ارزش‌گذاری دارایی‌های غیرمشهود دانش‌بنیان‌ها سرعت گرفت

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری، سعیدحسین رفیعی مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان گفت: این شرکت به صورت کلی در حوزه توسعه کسب و کار های دانش‌بنیان فعالیت دارد. ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان و ارزش‌گذاری سهام و دارایی‌های دانشی و فنی شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور بخش دیگری از وظایف روزانه این شرکت را شامل می‌شود.
مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان ادامه داد: این شرکت به عنوان کارگزار معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری تا کنون موفق شده است بیش از ۸۰۰ شرکت دانش‌بنیان را مورد ارزیابی قرار دهد. بیشتر این شرکت‌ها در حوزه‌هایی مانند نفت، گاز و پتروشیمی فعال هستند.
رفیعی با اشاره به حوزه فعالیت شرکت‌های که مورد ارزیابی قرار داده‌اند، افزود: بسیاری از شرکت‌های دانش‌بنیان ممکن است بخواهند سهام خود را عرضه و سرمایه جذب کنند یا به هر دلیل دیگری بخواند ارزش مالی سهم و دارایی‌های فناورانه و دانشی خود را بدانند، بر این اساس این شرکت بر اساس شاخص‌های فنی، این دارایی‌ها را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.
این فعال دانش‌بنیان، ضمن تاکید بر لزوم توجه به حوزه‌های دانش‌بیان جدید، بیان کرد: شرکت‌های نوپا و فناور، اگر می‌خواهند در زمره شرکت‌های دانش‌بنیان قرار گیرند، باید به سراغ فناوری‌ها و محصولاتی بروند که از پیچیدگی کافی فناورانه برخوردار باشد و کپی‌برداری از آن سهل و آسان نباشد.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید