صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / تکنولوژی

ارزیابی و ارزش‌گذاری دارایی‌های غیرمشهود دانش‌بنیان‌ها سرعت گرفت

کد خبر 118228 1400-02-11 16:46
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک شرکت دانش بنیان در حوزه توسعه کسب و کارهای دانش‌بنیان اقدام به ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان و ارزش‌گذاری سهام و دارایی‌های دانشی و فنی شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور کرده است.
ارزیابی و ارزش‌گذاری دارایی‌های غیرمشهود دانش‌بنیان‌ها سرعت گرفت

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری، سعیدحسین رفیعی مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان گفت: این شرکت به صورت کلی در حوزه توسعه کسب و کار های دانش‌بنیان فعالیت دارد. ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان و ارزش‌گذاری سهام و دارایی‌های دانشی و فنی شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور بخش دیگری از وظایف روزانه این شرکت را شامل می‌شود.
مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان ادامه داد: این شرکت به عنوان کارگزار معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری تا کنون موفق شده است بیش از ۸۰۰ شرکت دانش‌بنیان را مورد ارزیابی قرار دهد. بیشتر این شرکت‌ها در حوزه‌هایی مانند نفت، گاز و پتروشیمی فعال هستند.
رفیعی با اشاره به حوزه فعالیت شرکت‌های که مورد ارزیابی قرار داده‌اند، افزود: بسیاری از شرکت‌های دانش‌بنیان ممکن است بخواهند سهام خود را عرضه و سرمایه جذب کنند یا به هر دلیل دیگری بخواند ارزش مالی سهم و دارایی‌های فناورانه و دانشی خود را بدانند، بر این اساس این شرکت بر اساس شاخص‌های فنی، این دارایی‌ها را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.
این فعال دانش‌بنیان، ضمن تاکید بر لزوم توجه به حوزه‌های دانش‌بیان جدید، بیان کرد: شرکت‌های نوپا و فناور، اگر می‌خواهند در زمره شرکت‌های دانش‌بنیان قرار گیرند، باید به سراغ فناوری‌ها و محصولاتی بروند که از پیچیدگی کافی فناورانه برخوردار باشد و کپی‌برداری از آن سهل و آسان نباشد.

کلمات کلیدی » سهام |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژی


آمریکا برای برطرف کردن کمبود تراشه اعتبار مالیاتی اعطا می کند
گروهی از سناتورهای آمریکایی برای برطرف کردن چالش کمبود تراشه، پیشنهاد کرده اند علاوه بر تخصیص بودجه ۵۲ میلیارد دلاری، اعتبار مالیاتی ۲۵ درصدی برای تولید کنندگان نیمه رسانا در نظر گرفته شود.

تبریک دبیر شورای عالی فضای مجازی به رئیس جمهور منتخب
دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی در پیامی انتخاب ابراهیم رئیسی را به عنوان رئیس جمهور منتخب مردم تبریک گفت.

ساختار نهایی سند امنیت غذایی و کشاورزی دانش بنیان بررسی می شود
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: تلاش ما این است که سند امنیت غذایی و کشاورزی دانش بنیان طی چند هفته آینده بررسی اولیه‌اش تمام شده و ساختار نهایی آن در ستاد نقشه جامع علمی کشور بررسی شود.

نماینده پارک فناوری پردیس رئیس انجمن پارک های فناوری و نوآوری شد
نماینده پارک فناوری پردیس به عنوان رئیس انجمن جهانی پارک‌های فناوری و نواحی نوآوری (IASP) در منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا انتخاب شد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید