صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

ممنوعیت تابعیت دوگانه برای کارمندان دولتی در روسیه

کد خبر 118221 1400-02-11 16:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس جمهور روسیه قانونی را امضاء کرد که مجوزهای تابعیت و اقامت سایر کشورها برای کارمندان دولت را ممنوع می‌کند.
ممنوعیت تابعیت دوگانه برای کارمندان دولتی در روسیه


به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین قانونی را امضاء کرد که کارمندان دولت از داشتن تابعیت یا اجازه اقامت دوم منع می شوند. سند مربوطه در پورتال رسمی اطلاعات حقوقی منتشر شد.
این قانون امکان کار در مراکز دولتی، دفاتر ایالتی و شهرداری ها در فدراسیون روسیه را برای شهروندان روسیه که دارای تابعیت یک کشور خارجی یا اجازه اقامت یا سند دیگر تأیید کننده حق اقامت دائم در کشور دیگری هستند را محدود می کند.
قوانین مربوط به این ممنوعیت در مورد کارمندان امنیت دولتی، مقامات گمرکی، پرسنل نظامی، گارد ملی روسیه، وزارت شرایط اضطراری، سرویس اطلاعات خارجی روسیه، سازمان تعزیرات فدرال، معاونان، روسای مناطق فدراسیون روسیه، رئیس بانک مرکزی، کارمندان وزارت امور داخلی و کمیته تحقیق و همچنین کمیسر حقوق کودک، دادستان مالی و اعضای کمیسیون های نظارت عمومی اعمال می شود. در بررسی دوم مشخص شد که این ممنوعیت در مورد معاونان رئیس بانک مرکزی نیز اعمال می شود.
علاوه بر این، کارمندان دیپلماتیک ملزم به اطلاع رسانی به مقام بالاتر خود می شوند، اگر همسرانشان اجازه تابعیت و اقامت خارجی را کسب کرده اند یا اسناد دیگری را در اختیار دارند که به آنها اجازه اقامت دائم در خارج از کشور را می دهد. علاوه بر این، یک شهروند روس با تابعیت دوم یا اجازه اقامت خارجی نمی تواند به عنوان سفیر در یک کشور خارجی یا نماینده فدراسیون روسیه در یک سازمان بین المللی منصوب شود. در صورت پایان دادن به تابعیت فدراسیون روسیه، سفیر یا نماینده از سمت خود برکنار می شود.
این سند مشخص می کند که کارمندان دولت که شش ماه پس از لازم الاجرا شدن شرایط عدم تابعیت خارجی، مدارک اثبات این مطلب را ارائه نکنند، از کار برکنار می شوند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید