صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور ایران و ۱+۴ ساعت ۱۷:۳۰ به وقت تهران در وین

کد خبر 118210 1400-02-11 16:02
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
نشست کمیسیون مشترک برجام تا ساعاتی دیگر در وین برگزار می‌شود تا نتیجه نشست‌های کارگروه‌های کارشناسی سه گانه را مورد بررسی و جمع بندی قرار دهد و براساس اعلام قبلی، پس از آن هیأت‌ها به پایتخت‌ها باز خواهند گشت.
نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور ایران و ۱+۴ ساعت ۱۷:۳۰ به وقت تهران در وین


ساعت ۱۷:۳۰ عصر امروز (شنبه) به وقت تهران (۱۵ به وقت وین) ۱۱ اردیبهشت ماه  قرار است نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور هیأت های ایران و ۱+۴ (آلمان، فرانسه، روسیه، چین و انگلیس) به منظور بررسی و جمع بندی نتیجه کارگروه های کارشناسی سه گانه هسته ای، تحریمی و ترتیبات اجرایی در سطح روسای هیأت ها در وین برگزار شود. براساس اعلام قبلی، پس از این جلسه هیأت های مذاکره کننده به پایتخت ها بازمی گردند.
دور اول نشست کمیسیون مشترک برجام بعدازظهر سه شنبه هفتم اردیبهشت ماه در گرندهتل شهر وین برگزار و حاضران تصمیم به تسریع روند گفت وگوها گرفته و توافق کردند که فعالیت گروه های کارشناسی در دو حوزه لغو تحریم ها و هسته ای به صورت فشرده و سریع ادامه یابد. همچنین تصمیم گرفته شد که گروه کارشناسی سوم با عنوان «گروه کارشناسی ترتیبات اجرایی» با هدف گفت وگو در خصوص ترتیبات عملی مورد نیاز برای اجرایی شدن لغو تحریم ها و سپس بازگشت آمریکا به برجام تشکیل شود.
این گفت وگوها از روز سه شنبه در وین در جریان است و روز چهارشنبه (هشتم اردیبهشت ماه) نیز دو کارگروه هسته ای و تحریم کار بر روی متون را ادامه داده و کارگروه کارشناسی ترتیبات اجرایی نیز برای نخستین بار تشکیل جلسه داد.
در طول این چند روزکارگروه ها و هیأت ها با برگزاری جلسات فشرده به بحث و بررسی در خصوص متون پرداخته اند.
 هیأت ایرانی شرکت کننده در این مذاکرات به ریاست سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران روز دوشنبه ششم اردیبهشت ماه عازم وین شد. نمایندگانی از وزارت نفت، بانک مرکزی و سازمان انرژی اتمی نیز در این هیأت حضور دارند و طی روزهای دوشنبه و سه شنبه دیدارهای فشرده دوجانبه، سه جانبه و پنج جانبه در وین برگزار شد.
روز پنجشنبه نهم اردیبهشت ماه دیداری چهارجانبه بین سید عباس عراقچی رئیس هیأت مذاکره کننده ایرانی و روسای هیأت های سه کشور اروپایی (آلمان، انگلیس و فرانسه) برگزار شد. علاوه بر این، عراقچی و «انریکه مورا» معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار و گفت وگو کردند. از سوی دیگر، معاون وزیر امور خارجه ایران همچنین با وزیر خارجه اتریش دیدار و گفت و گو کرد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید