صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

مصرف افزایشی رمدسیویر در موج چهارم کرونا رفع موقتی کمبود این دارو

کد خبر 118180 1400-02-11 15:03
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
معاون درمان ستاد مقابله با کرونا استان تهران، درباره برخی کمبودها در زمینه داروهایی نظیر رمدسیویر در خیز چهارم و افزایش مراجعات ناشی از کرونا توضیح داد.
مصرف افزایشی رمدسیویر در موج چهارم کرونا  رفع موقتی کمبود این دارو


در نشست خبری که به مناسبت هفته سلامت در دانشگاه علوم پزشکی ایران و با حضور ریاست و معاونین این دانشگاه برگزار شد، دکتر نادر توکلی درباره وضعیت دارو و تجهیزات پزشکی در خیز چهارم کرونا در بیمارستان ها، گفت: عمدتا در زمین برخی داروهای تزریقی از جمله رمدسیویر به دلیل آنکه مصرف افزایشی داشتیم، دچار کمبودی شدیم که به شکل موقتی برطرف شد؛ امروز هم در ستاد استانی جلسه ای اختصاصا برای پیش بینی نیاز رمدسیویر داریم که با همکاری دوستان سازمان غذا و دارو در دفتر دکتر زالی صحبت خواهیم کرد.
معاون درمان ستاد مقابله با کرونا استان تهران، افزود: در موردی برخی از محلول های درمانی مانند سرم و... به طور موقتی کمبودهایی گزارش شد که پیگیر رفع آن هم هستیم. در زمینه تخت فعلا کمبود تخت نداریم و جایابی به شیوه ای است که آخرین وضعیت تخت بیمارستانی در پایان هر شیفت به سامانه ۶۰۷۰ گزارش می شود و بیماران به نزدیک ترین  بیمارستان هایی که تخت خالی دارند ارجاع داده می شوند و در این زمینه تا ۱۰ روز آینده مشکلی نخواهیم داشت و در ادامه هم ان شاءالله شاهد فروکش بار بیماری باشیم.
در ادامه این نشست، دکتر مقتدایی_ معاون امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران، گفت: دانشگاه در مسیر حرکت به سوی دانشگاه های نسل نو است و در این راستا یکی از بزرگترین وظایف به عهده معاونت ما است. از دو سال قبل بر سه حوزه اصلی متمرکز شدیم که یکی از آنها جذب دانشجویان بین المللی است که سبب گسترش ارتباطات ما می شود. در سال گذشته بیش از ۲۵۰ دانشجو خارجی جذب کردیم. همچنین با دانشگاه های خارجی ارتباط برقرار کردیم. در حوزه سوم به رتبه دانشگاهمان پرداختیم و اکنون در رتبه جهانی ۵۰۰ تا ۶۰۰ جهانی قرار داریم. سال قبل در رتبه بندی موسسه تایمز و میزان اثرگذاری دانشگاه ۴۰۰ دانشگاه شرکت کردند که ما رتبه ۴۱ را به دست آوردیم. امسال نیز رتبه ۳۵ را بین ۱۱۱۵ دانشگاه کسب کردیم. این رتبه بندی ۱۷ شاخص دارد که در کیفیت آموزش به جمعیت تحت پوشش دانشگاه رتبه دوم دنیا را کسب کردیم و در تامین رفاه و سلامتی جمعیت تحت پوشش نیز رتبه ششم را کسب کردیم.
وی افزود: این موضوع بیانگر تعهدات دانشگاه برای اجرای اهداف خود در تحقق و دستیابی به جامعه ای با توسعه پایدار است. از طرفی با چند دانشگاه جهانی هم درباره موفقیت هایمان در مدیریت کووید۱۹ صحبت کردیم.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید