صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

۷ ساختمان معروف منطقه ۱۱ در اولویت ایمن سازی

کد خبر 118143 1400-02-11 13:43
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
شهردار منطقه ۱۱ تهران گفت: پاساژ علاء الدین، دراکولا، آزاد، شانزه لیزه، ساختمان آلومینیوم، مرکز تجاری دانشگاه و پاساژ مهستان از مهم‌ترین پرونده‌های اولویت دار ساختمان‌های نا ایمن منطقه است.
۷ ساختمان معروف منطقه ۱۱ در اولویت ایمن سازی

به گزارش خبرگزاری مهر، نصراله آبادیان با بیان اینکه ابلاغ‌های صادر شده بر اساس اعلام سازمان آتش نشانی به مراکز تجاری، اداری، آموزشی، بهداشتی و … صادر شده است؛ گفت: پرونده ساختمان‌های نا ایمن متعلق به شهرداری منطقه شامل ۳۲ مورد، پرونده‌های اولویت دار شامل مجتمع تجاری، مراکز خرید، اماکن مهم و پرتردد ۱۲ مورد، مراکز آموزشی ۱۳۲ مورد، تماشاخانه‌ها و سالن‌های تئاتر ۱۵ مورد، بناهای تاریخی ۱۷ مورد و بناهای مذهبی ۴ مورد است.
وی افزود: ۳۴ بنای بی صاحب و بی دفاع متروکه نیز در محله‌های این منطقه وجود دارد که در جلسات کمیته ایمنی و پیگیری قضائی منطقه در حال انجام مراحل قانونی برای دریافت دستور و احکام ورود برای رفع خطر از آنها هستیم.
آبادیان در باره پرونده‌های اولویت دار که شامل برخی اماکن عمومی و مراکز خرید پر رفت و آمد می‌شوند؛ بیان کرد: پرونده‌های دارای اولویت برابر بررسی صورت گرفته و برگزاری جلسات مشترک با معاونت دادستان و کارشناسان سازمان آتش نشانی در سطح منطقه، شناسایی و به عنوان املاک پرخطر به صورت مستمر پیگیری ودر جلسات کمیته ایمنی ساختمان منطقه و نواحی مطرح ودر دست اقدام است.
به گفته شهردار منطقه ۱۱، پاساژ علاء الدین، پاساژ دراکولا، پاساژ آزاد، پاساژ شانزه لیزه، ساختمان آلومینیوم، مرکز تجاری دانشگاه، پاساژ مهستان و … از مهم‌ترین پرونده‌های اولویت دار در موضوع ساختمان‌های نا ایمن هستند که با جدیت رفع نواقص ایمنی آنها در حال انجام است.
وی با اشاره به اینکه روزانه هزاران نفر به پاساژ علاء الدین مراجعه می‌کنند؛ در تشریح اقدامات انجام شده برای رفع خطر از این مرکز تجاری توضیح داد: تجهیز ساختمان به سیستم کشف، اعلام و اطفا حریق، بازگشایی راه خروجی در ضلع شرقی به خیابان حافظ، اصلاح و ساماندهی سیم کشی برق و … انجام شده و آتش نشانی ادامه فعالیت پاساژ با اخذ تعهد از طرف مالک مبنی بر رفع موارد ناایمن در بازه زمانی سه ماهه را عنوان نموده که به مقام قضائی اعلام شده است.
به گفته آبادیان، پاساژ افراسیابی آزاد موسوم به دراکولا نیز با توجه به درخواست ذی نفعان در حال بازسازی و مقاوم سازی است.
از دیگر ساختمان‌های نا ایمن که شهردار منطقه ۱۱ بر رفع خطر و ایمن سازی آن تأکید کرد ساختمان آلومینیوم است که هم اکنون ساختمان دارای آتش نشان مقیم است و بازسازی نما و موارد مربوط به تأسیسات در حال انجام است.
وی در تشریح اقدامات انجام شده برای رفع خطر ساختمان‌های نا ایمن گفت: بازدید و ابلاغ دستورالعمل‌های ایمنی به اماکن شناسایی شده، برگزاری جلسات مشترک آموزشی – توجیهی با مراکز درمانی و تجاری با حضور آتش نشانی، تبلیغات محیطی در سطح شهر برای آگاه سازی مردم از موارد ایمنی، ایمن سازی معابر با اصلاح و رفع نواقص ترافیکی در سطح شهر، پیگیری وضعیت ایمنی در بافت و اماکن تاریخی با اولویت میدان حسن آباد، انجام مانور و تشکیل گروه مدیریت بحران اماکن به صورت مستمر در حال انجام است.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید