صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

پیشنهاد اصلاح آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از تولید و عرضه مسکن

کد خبر 118142 1400-02-11 13:42
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وزارت راه با هدف تسهیل شرایط واگذاری زمین در طرح های تأمین مسکن، پیشنهاد اصلاح برخی از مواد آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن را به هیئت دولت ارائه کرده است.
پیشنهاد اصلاح آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از تولید و عرضه مسکن

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، آئین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن به استناد ماده (۲۴) قانون مذکور، متناسب با احکام برنامه چهارم توسعه در سال ۱۳۸۸ به تصویب رسید.
پس از گذشت بیش از ۱۰ سال از تصویب آئین نامه فوق، وزارت راه و شهرسازی با توجه به بروز تحولات جمعیتی (سرشماری‌های نفوس و مسکن)، تغییرات اساسی در رشد اقتصادی و به تبع آن تحولات محسوس در نحوه توزیع درآمد و افزایش خانوارهای کم‌درآمد و همچنین اجرای بخش زیادی از طرح جامع مسکن (سال ۱۳۸۶) تحت عنوان واگذاری حق بهره برداری از زمین (طرح مسکن مهر) پیشنهاد اصلاح برخی از مواد آئین‌نامه اجرایی مذکور را ارائه نمود که در نهایت در بهمن ماه ۱۳۹۹ به تصویب رسید.
درحال حاضر این وزارت با هدف تسهیل شرایط واگذاری زمین در طرح‌های تأمین مسکن، پیشنهاد اصلاح برخی از مواد آئین‌نامه اجرایی مزبور را به هیئت دولت ارائه کرده است.
گفتنی است پیشنهاد مذکور مراحل بررسی خود را در کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست هیئت دولت طی می‌کند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید