صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

آئین‌نامه اجرایی برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار اصلاح وابلاغ شد

کد خبر 118140 1400-02-11 13:40
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
معاون اول رئیس‌جمهور اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار را ابلاغ کرد.
آئین‌نامه اجرایی برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار اصلاح وابلاغ شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، هیئت وزیران در جلسه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی و با هدف کمک به مسکن دار شدن ساکنان مناطق کمتر برخوردار مرزی و ایجاد جذابیت برای نوسازی بافت‌های فرسوده و انبوه سازان، با اصلاح ماده (۱۷) آئین نامه اجرایی برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار موافقت کرد.
بر این اساس، میزان سقف تسهیلات مشارکت مدنی دوره ساخت و ودیعه اسکان موقت در اراضی مشمول طرح‌ها و برنامه‌های موضوع این تصویب‌نامه به ترتیب در کلانشهرها به ازای هر واحد مسکونی تولید شده یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال و ۴۰۰ میلیون ریال و در سایر شهرها ۸۰۰ میلیون ریال و ۳۰۰ میلیون ریال تعیین می‌شود.
سازمان برنامه و بودجه کشور در سقف اعتبارات تأمین شده، باید وجوه اداره شده را به نحوی تأمین نماید که نرخ سود تسهیلات مذکور به میزان ۵۰ درصد نرخ مصوب شورای پول و اعتبار جهت تسهیلات متناظر تقلیل یابد.
همچنین به منظور تسهیل شرایط دریافت تسهیلات ساخت در مناطق کمتر برخوردار مرزی، وزارت راه و شهرسازی (شرکت مادر تخصصی بازآفرینی شهری ایران) مجاز است نسبت به پرداخت تسهیلات ساخت به متقاضیان نوسازی در مناطق مذکور با کارمزد حداقل چهار درصد از طریق انعقاد قرارداد عاملیت با بانک‌ها و مؤسسات عامل دارای مجوز از بانک مرکزی جهوری اسلامی ایران اقدام نماید.
سازمان برنامه و بودجه کشور نیز به منظور کمک به تأمین مابه التفاوت نرخ کارمزد تسهیلات موضوع این تبصره با نرخ تسهیلات مقرر در این آئین‌نامه (۵۰ درصد نرخ مصوب شورای پول و اعتبار) منابع ممکن را در لوایح بودجه سنواتی پیشبینی و تضامین لازم را از محل اعتبارات مصوب مربوط صادر خواهد کرد.

کلمات کلیدی » تسهیلات |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


حمله به غزه، نمایشی برای بهبود روحیه ارتش شکست‌خورده رژیم صهیونیستی است
سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس تأکید کرد: حمله به غزه، نمایشی برای بهبود روحیه ارتش شکست‌خورده رژیم صهیونیستی است.

بغداد فورا مانع از پیشروی ارتش ترکیه در شمال عراق شود
برخی نمایندگان پارلمان عراق خواستار واکنش فوری به ترکیه و توقف پیشروی های آن به سوی مناطق شمال عراق شدند و بر ضرورت حفظ حاکمیت عراق تاکید کردند.

دیپلمات‌های غربی: احتمالا وقفه‌ای در مذاکرات برجام خواهد بود
یک پایگاه خبری با نقل قول از دیپلمات ها و مقامات غربی، به گمانه زنی هایی درباره روند فعلی مذاکرات احیای توافق هسته‌ای در وین پرداخت.

شکست آتش‌بس غزه برای دومین بار آیا بنت از بی‌بی بدتر است؟
فلسطینیان که از انتخاب بنت نگرانند پیش‌بینی می‌کنند حمایت او از شهرک‌سازی و اشغال بیش از پیش سرزمین‌های فلسطینی اوضاع مردم بومی این سرزمین را سخت‌تر خواهد کرد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید