صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

کمترین واردات نفت آمریکا از اوپک از ۱۹۷۳ تا کنون ثبت شد

کد خبر 118136 1400-02-11 13:37
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
در سال ۲۰۲۰ با توافق کاهش تولید اوپک پلاس، کاهش تقاضای کلی نفت و کاهش تقاضای نفت خام سبک با منبع خارجی، میزان واردات نفت خام آمریکا از اوپک به پایین‌ترین سطح خود از ۱۹۷۳ تا کنون رسیده است.
کمترین واردات نفت آمریکا از اوپک از ۱۹۷۳ تا کنون ثبت شد

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از اویل‌پرایس، اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش جدید این هفته خود اعلام کرد که در سال ۲۰۲۰ با توافق کاهش تولید اوپک پلاس، کاهش تقاضای کلی نفت و کاهش تقاضای نفت خام سبک با منبع خارجی، میزان واردات نفت خام آمریکا از اوپک به پایین‌ترین سطح خود از ۱۹۷۳ تا کنون رسیده است.
طبق گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا سال گذشته واردات نفت خام آمریکا از تولیدکنندگان اوپک به طور میانگین ۸۱۶ هزار بشکه در روز بوده است.
عامل مهم این افت واردات، کاهش تولید اوپک پلاس و تصمیم عربستان برای کاهش صادرات به بازار آمریکا بوده است.
عامل کلیدی دیگری که در کاهش واردات از کشورهای اوپک تأثیرگذار بود، افزایش تولید نفت خام آمریکا در سال‌های اخیر می‌باشد که این کشور را به بزرگترین تولیدکننده نفت خام جهان تبدیل کرده است. نفت خام تولید شده در آمریکا عمدتاً از نوع سبک و نیمه سنگین می‌باشد، بنابراین واردات این نوع نفت از سراسر جهان با کاهش قابل‌توجهی روبرو شده است.
اما کاهش واردات از اوپک با افزایش واردات نفت سنگین از کانادا همراه بوده است. واردات نفت خام از کانادا در سال ۲۰۲۰ بیش از ۲ برابر سال ۲۰۰۵ شد و به ۳.۶ میلیون بشکه در روز رسید. سهم واردات نفت از کاناد از کل واردات نفت آمریکا در سال ۲۰۲۰ به رکورد تاریخی ۶۱ درصد افزایش یافت.


کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایرانپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید