صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / تکنولوژی

واکسنهای ایرانی مشابه «مدرنا» و «نوواکس» تا ۳ ماه آیند وارد فاز بالینی می شوند

کد خبر 118124 1400-02-11 13:17
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا در خصوص وضعیت ۳ واکسن جدید ایرانی کرونا گفت: تا دو الی سه ماه دیگر ۳ واکسن دیگر مطالعات بالینی خود را با اخذ مجوز آغاز خواهند کرد.
واکسنهای ایرانی مشابه «مدرنا» و «نوواکس» تا ۳ ماه آیند وارد فاز بالینی می شوند

دکتر مصطفی قانعی در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر اینکه واکسیناسیون عمومی کرونا با واکسن ایرانی دیرتر از واکسیناسیون گروه‌های خاص انجام می شود، گفت: امیدواریم یکی از شرکتهای دانش بنیان که در زمینه تولید واکسن مشابه «مدرنا» مبتنی بر پلتفرم mRNA فعالیت خود را از شروع اپیدمی کرونا آغاز کرده بود تا سه ماه آینده بتواند وارد فاز تست بالینی شود.
رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا در خصوص تحقیقات واکسنی که در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله مورد پیگیری قرار گرفته گفت: به تازگی فاز حیوانی این واکسن به اتمام رسیده و به زودی تا یک ماه آینده مجوز بالینی را دریافت می‌کند؛ این واکسن مبتنی بر ویروس کشته شده بوده که آماده برای تست انسانی است.
قانعی اضافه کرد: همچنین یک واکسن دیگر که محصول دو شرکت دانش بنیان است تا سه ماه آینده وارد فاز بالینی شود؛ این واکسن مشابه واکسن نوواکس است.
رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا با بیان اینکه امیدوار هستیم که این واکسن‌ها به مرحله تست انسانی برسند تا نتایج مشخص شوند، خاطر نشان کرد: امیدواریم این واکسن‌ها به ۴ واکسن در حال تست بالینی برسند.
به گفته وی، تست‌های بالینی معمولاً حداقل ۳ ماه به طول می‌انجامد تا نتایج آن مشخص شود.

کلمات کلیدی » ویروس |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژی


آمریکا برای برطرف کردن کمبود تراشه اعتبار مالیاتی اعطا می کند
گروهی از سناتورهای آمریکایی برای برطرف کردن چالش کمبود تراشه، پیشنهاد کرده اند علاوه بر تخصیص بودجه ۵۲ میلیارد دلاری، اعتبار مالیاتی ۲۵ درصدی برای تولید کنندگان نیمه رسانا در نظر گرفته شود.

تبریک دبیر شورای عالی فضای مجازی به رئیس جمهور منتخب
دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی در پیامی انتخاب ابراهیم رئیسی را به عنوان رئیس جمهور منتخب مردم تبریک گفت.

ساختار نهایی سند امنیت غذایی و کشاورزی دانش بنیان بررسی می شود
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: تلاش ما این است که سند امنیت غذایی و کشاورزی دانش بنیان طی چند هفته آینده بررسی اولیه‌اش تمام شده و ساختار نهایی آن در ستاد نقشه جامع علمی کشور بررسی شود.

نماینده پارک فناوری پردیس رئیس انجمن پارک های فناوری و نوآوری شد
نماینده پارک فناوری پردیس به عنوان رئیس انجمن جهانی پارک‌های فناوری و نواحی نوآوری (IASP) در منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا انتخاب شد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید