صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / راه و مسکن

وزیر راه: شرکت‌های هواپیمایی بعد از احیای برجام موظف به توسعه ناوگان هوایی هستند

کد خبر 118118 1400-02-11 13:05
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وزیر راه و شهرسازی گفت: همه شرکت‌های هواپیمایی کشور مکلف هستند از فرصت احیای برجام استفاده کرده و ضمن رفع مشکلات کنونی، نسبت به خرید هواپیما و توسعه ناوگان خود اقدام کنند.
وزیر راه: شرکت‌های هواپیمایی بعد از احیای برجام موظف به توسعه ناوگان هوایی هستند


«محمد اسلامی» با اشاره به وضعیت صنعت هوانوردی کشور در دوران تحریم، افزود: تحریم ها باعث شده بود شرکت های سازنده، تجهیزاتی مانند قطعات را از شرکت های هواپیمایی ایرانی دریغ کنند. در عین حال این شرایط باعث شده است که خرید هواپیما نیز بسیار دشوار باشد.
وی افزود: امروز با توجه به تغییراتی که در حال رخ دادن است و شرایط جدیدی که حاصل می شود، همه شرکت های هواپیمایی کشور مکلف هستند از این فرصت استفاده کرده و ضمن رفع مشکلات کنونی، نسبت به خرید هواپیما و توسعه ناوگان خود اقدام کنند.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اقدامات وزارت راه و شهرسازی برای کمک به توسعه ناوگان شرکت های هواپیمایی کشور گفت: وزارت راه و شهرسازی می تواند نسبت به تهیه تسهیلات از صندوق توسعه ملی برای شرکت های هواپیمایی اقدام کند.
در صورت بازگشت آمریکا به برجام، این کشور مکلف است نسبت به صدور مجوز اوفک (دفتر کنترل سرمایه های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا) برای خرید هواپیما و قطعات توسط شرکت های هواپیمایی ایران اقدام کند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / راه و مسکن