صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / تکنولوژی

به روزرسانی پلی استور گوگل برای مقابله با فریب کاربران

کد خبر 118110 1400-02-11 12:48
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
گوگل تغییراتی را در ظاهر و سیاست گذاری‌های پلی استور خود ایجاد کرده تا کاربران درک بهتری از کارکردها و امکانات هر برنامه پیدا کنند.
به روزرسانی پلی استور گوگل برای مقابله با فریب کاربران

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورج، نمایش فهرست برنامه‌های گوناگون در پلی استور تا به حال چندان دقیق و منطبق بر خواست کاربران در زمان جستجوی آنها نبوده و همین مساله موجب شده تا در بسیاری از اوقات ابتدا برنامه‌هایی در معرض دید کاربران قرار گیرند که چندان ارتباطی با نیاز آنها نداشته‌اند.
از همین رو گوگل تغییراتی را در پلی استور ایجاد کرده تا تصاویر و ویدئوهای بیشتری برای تشریح کارکردها و امکانات هر برنامه در معرض دید کاربران قرار بگیرد و آنها کاملاً متوجه شوند هر برنامه برای چه اقداماتی مفید است.
قرار است این به روزرسانی پلی استور تا نیمه دوم سال ۲۰۲۱ انجام شود و عناوین، آیکون‌ها و شرح هر برنامه نیز با جزئیات بیشتری در دسترس علاقمندان قرار بگیرد.
همچنین سیاست‌های گوگل در زمینه درج متادیتای هر برنامه سختگیرانه تر خواهد بود تا توسعه دهندگان برنامه‌های مختلف از استفاده از متادیتای فریبنده و دروغین در مورد اپلیکیشن‌های خود خودداری کرده و کاربران را فریب ندهند.
استفاده از حروف بزرگ برای درج متادیتا مجاز نخواهد بود مگر آنکه کلیدواژه مربوط به نام یک شرکت باشد. همچنین استفاده از ای موجی نیز ممنوع است و همچنین نمی‌توان از اصطلاحاتی مانند هم اکنون دانلود کنید نیز استفاده کرد.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید