صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

تغییر در جداول بودجه ۱۴۰۰، یک پدپده نادر در مجلس است به جای عذرخواهی و پاسخگویی، به بدترین شکل از این کار دفاع می‌کنند

کد خبر 118101 1400-02-11 12:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نماینده پیشین مجلس گفتد: در یک رفتار غیرمرسوم، بودجه ای که سال ۹۹ مراحل تصویب و تایید نهایی شورای نگهبان را گذرانده، تغییر کرده و در این میان عده‌ای به جای عذرخواهی و پاسخگویی، به بدترین شکل از این کار دفاع هم می‌کنند.
تغییر در جداول بودجه ۱۴۰۰، یک پدپده نادر در مجلس است به جای عذرخواهی و پاسخگویی، به بدترین شکل از این کار دفاع می‌کنند


بهرام پارسایی با اشاره به تغییرات در جداول بودجه ۱۴۰۰ در مجلس، گفت: این اتفاق یک پدیده نادر در تاریخ مجلس بود که برای نخستین بار و به این شکل در نهاد قانونگذاری کشور رخ داد.
نماینده پیشین مجلس ادامه داد: متاسفانه در یک رفتار غیرمرسوم،  بودجه ای که در سال ۹۹ مراحل تصویب و تایید نهایی شورای نگهبان را گذرانده، تغییر کرده و در این میان عده ای به جای عذرخواهی و پاسخگویی، به بدترین شکل از این کار دفاع هم می کنند.
پارسایی خاطرنشان کرد: دست بردن به بودجه ای که مراحل تصویب و تایید خود خود را طی کرده و برای اجرا به دولت ابلاغ شده، پدیده ای است که تا حالا اتفاق نیفتاده است. در مجلسی که خودش قانونگذار است و باید بر قانون اساسی نظارت کند،  طبق میل و نظر اشخاصی مجلس را دور می زنند و با این کار به وجهه و جایگاه مجلس آسیب می زنند.
وی با بیان این که سابقه  نداشته است که به این شکل چند نفر در بودجه دست ببرند، تاکید کرد: ممکن بود افرادی پیشنهاد بدهند و در کمیسیون تلفیق تصویب شود و به صحن مجلس بیاید ولی بعد از طی مراحل قانونی، نخستین بار چنین اتفاقی درباره بودجه رخ داده است.
پارسایی با بیان اینکه این رفتار در درجه نخست منجر به تنزل جایگاه مجلس می شود، گفت: به نظر می رسد این کار بی حرمتی به رای مردم است.  شاهد هستیم چند نفر مجلس را دور می زنند. پیامد این کارها در شرایطی که مردم گله مندی هایی هم دارند،  به نوعی بی اعتمادی بیشتر مردم به مجلس است.
وی ادامه داد: از طرفی گستاخی برخی را شنیدم که شکایت کردند چرا که این جداول را منتشر کردند مجلسی که مدعی شفاف سازی است و شعارش مبتنی بر شفاف سازی بوده،  این گونه با یک تخلفی که باید شفاف بیان کنند مدعی می شوند و مسائل مغفول می ماند و عملکردشان با شعارشان در این مورد حداقل در دو جبهه متفاوت است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »از پرونده ها بخوانید
» دولت باید هزینه‌هایش را کاهش دهد تا کسری بودجه جبران شود
» اولین جلسه ستاد تدوین لایحه بودجه ۱۴۰۰ برگزار شد
مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید