صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

نقش ائتلاف «فتح» در پیروزی بر تروریسم/ حضور قوی در انتخابات

کد خبر 118097 1400-02-11 12:19
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سخنگوی دفتر سیاسی جنبش «صادقون» عراق با تأکید بر نقش ائتلاف «فتح» این کشور در پیروزی بر تروریسم، از حضور قدرتمندانه آن در انتخابات پارلمانی آتی خبر داد.
نقش ائتلاف «فتح» در پیروزی بر تروریسم/ حضور قوی در انتخابات

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بغداد الیوم، «محمود الربیعی» سخنگوی دفتر سیاسی جنبش «صادقون» عراق سخنانی را در خصوص انتخابات پارلمانی آتی این کشور و حضور ائتلاف «فتح» در آن، مطرح کرد.
بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: واقعیت این است که ائتلاف فتح از جایگاه ویژه ای در عرصه سیاسی عراق برخوردار است. این ائتلاف بر تروریسم تکفیری به پیروزی رسید و توانست چالش‌های فراوانی را پشت سر بگذارد.
سخنگوی دفتر سیاسی جنبش صادقون همچنین اظهار داشت: با توجه به جایگاه کنونی ائتلاف فتح، این ائتلاف با قدرت در مسیر انتخابات پارلمانی آتی گام برخواهد داشت تا بتواند از حق فرزندان مظلوم عراق دفاع کند.
پیش از این، کمیساریای عالی انتخابات عراق از فراخواندن ۷۵ سفارتخانه و سازمان بین المللی برای نظارت بر فرایند انتخابات پارلمانی آتی این کشور خبر داده بود.
در همین ارتباط، «جمانه الغلای» سخنگوی این کمیساریا طی اظهاراتی گفت: کمیساریای عالی انتخابات عراق، کمیته ناظران بین المللی را به ریاست عباس فرحان، رئیس اداره انتخابات تشکیل داده و هماهنگی‌ها توسط وزارت امور خارجه برای دعوت از ۷۵ سفارتخانه خارجی و سازمان‌های بین المللی برای نظارت بر انتخابات آتی انجام شده است.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید