صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

موج جدید کرونا، اقتصاد اروپا را مجددا به رکود فرو برد

کد خبر 118094 1400-02-11 12:16
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
تخمین‌های جدید یوروسَت نشان می‌دهد که هم اتحادیه اروپا و هم منطقه یورو برای دومین بار در یک سال دچار رکود اقتصادی شده‌اند و اقتصاد آنها در ۳ ماهه اول ۲۰۲۱ آب رفته است.
موج جدید کرونا، اقتصاد اروپا را مجددا به رکود فرو برد

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، تخمین‌های جدید یوروسَت نشان می‌دهد که هم اتحادیه اروپا و هم منطقه یورو برای دومین بار در یک سال دچار رکود اقتصادی شده‌اند و اقتصاد آنها در ۳ ماهه اول ۲۰۲۱ آب رفته است.
گزارش رسمی اداره آمار اروپا نشان داد تولید ناخالص داخلی ۱۹ کشوری که از ارز واحد یورو استفاده می‌کنند در سه ماهه ژانویه تا مارس ۰.۶ درصد نسبت به سه ماهه قبلی افت کرده است در حالی که تولید ناخالص داخلی کل اتحادیه اروپا در این سه ماهه با افت ۰.۴ درصدی روبرو شده است.
در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ اقتصاد منطقه یورو (با ۱۹ کشور) ۱.۸ درصد نسبت به سال گذشته آب رفته است در حالی که اقتصاد کل اتحادیه اروپا (با ۲۷ کشور) ۱.۷ درصد کوچک‌تر شد.
اقتصاد اروپا از لحاظ فنی وارد رکود ثانویه شده است که این به معنای این است که بعد از یک رکود اولیه و دوره کوتاهی از ریکاوری مجدداً رکود اتفاق افتاده است.
اولین رکود اقتصادی این منطقه در نیمه اول سال ۲۰۲۰ اتفاق افتاد و قرنطینه دوم کرونا در ۳ ماهه سوم ۲۰۲۰ باعث شد تا اکثر شرکت‌ها و تجارت‌ها دوباره تعطیل شوند.
بزرگترین اقتصاد اروپا، آلمان، در بازه ژانویه تا مارس با بدترین افت اقتصادی خود روبرو شد و نسبت به سه ماهه قبلی ۱.۷ درصد آب رفت. پرتغال و اسپانیا در این دوره با افت اقتصادی ۳ درصدی روبرو شدند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایرانپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید