صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / تکنولوژی

ناتوانی دولت انگلیس برای حل مشکل شکاف دیجیتال

کد خبر 118093 1400-02-11 12:14
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
در شرایطی که امروزه بسیاری از امور از طریق اینترنت قابل انجام هستند، هنوز ۱.۵ میلیون خانوار انگلیسی به هیچ وجه به اینترنت دسترسی ندارند.
ناتوانی دولت انگلیس برای حل مشکل شکاف دیجیتال

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از زد دی نت، گزارشی که توسط رگولاتوری انگلیس موسوم به Ofcom تهیه و منتشر شده نشان می‌دهد آن دسته از اتباع انگلیس که طی سال‌های گذشته به اینترنت دسترسی نداشته‌اند، کماکان در فضای مجازی حضور ندارند و مقامات انگلیسی نتوانسته‌اند شکاف دیجیتال در این کشور را کاهش دهند.
بر اساس این گزارش ۶ درصد از خانوارهای انگلیسی به هیچ وجه به اینترنت دسترسی ندارند و تقریباً نیمی از آنها پیچیدگی بیش از حد اینترنت را عامل عدم اتصال به آن عنوان کرده‌اند. ۴۲ درصد از پاسخ دهندگان هم گفته‌اند نیازی به اتصال به اینترنت ندارند. بی علاقگی دیگر دلیل عدم استفاده از فضای مجازی عنوان شده است.
۳۶ درصد از کل این خانوارها گفته‌اند هزینه دسترسی به اینترنت در انگلیس بسیار بالاست و لذا آنها به فضای مجازی متصل نمی‌شوند.
تحلیل گران می‌گویند تصور می‌شد شیوع ویروس کرونا که انجام بسیاری از امور و پیگیری آنها را تنها از طریق اتصال به اینترنت ممکن می‌کند باعث شود تا اکثریت مطلق خانوارهای انگلیسی آنلاین شوند. اما ظاهراً مشکل شکاف دیجیتال در انگلیس جدی تر از آن است که حتی با شیوع ویروس کرونا نیز برطرف شود. بخش قابل توجهی از افراد ۶۵ سال به بالا و خانوارهای کم درآمد در انگلیس از اینترنت استفاده نمی‌کنند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید