صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / تکنولوژی

پلیس نیویورک سگ رباتیک را اخراج کرد

کد خبر 118072 1400-02-11 11:41
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
آزمایش سگ رباتیک در نیروی پلیس نیویورک متوقف شد زیرا با اعتراضات شهروندان و منتقدین روبرو شده بود.
پلیس نیویورک سگ رباتیک را اخراج کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تلگراف، بیل دی بلازیو شهردار نیویورک دستور داده تا آزمایش سگ‌های رباتیک در نیروی پلیس متوقف و قرارداد ۹۴۲۰۰ دلاری با شرکت بوستون دینامیک (توسعه دهنده ربات‌ها) لغو شود.
پس از ابراز خشم عده‌ای از شهروندان و درخواست برای کاهش بودجه پلیس و نیروی مجری قانون جهت دسترسی به سخت افزارهای نظامی، سگ رباتیک به تولید کننده بازگردانده شد.
دی بلازیو نیز از توقف عملیات این ربات ابراز خوشحالی کرد. از سوی دیگر یکی از سخنگویان شهرداری نیویورک در این باره می‌گوید: سگ رباتیک ترسناک بود و پیامی اشتباه به مردم نیویورک نشان می‌داد.
ربات ۷۰ پوندی می‌تواند با سرعت ۳.۵ مایل در ساعت بدود و از پله‌ها بالا برود. در اصل قرار بود از این ابزار در شرایطی استفاده شود که حضور در آنها برای افسران پلیس خطرناک به حساب می‌آید. در همین راستا ربات از زمان رونمایی در ماه دسامبر در منطقه‌ای از نیویورک تحت آزمایش بود. سخنگوی پلیس نیویورک در آن زمان گفت: این سگ جان انسان‌ها را نجات می‌دهد، از افراد و افسران پلیس محافظت می‌کند و هدف نیز همین است.
اما استفاده از ربات با انتقادات زیادی روبرو شد و بسیاری از منتقدان هشدار دادند به طور سنتی از سگ‌ها برای ترساندن و سرکوب کردن رنگین پوستان استفاده می شده است. برخی دیگر نیز اشاره کرده بودند این ربات شبیه نمونه‌ای است که در یک سریال علمی تخیلی نمایش داده شده است.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید