صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / تکنولوژی

پاکبان خودران خیابان‌ها را تمیز می‌کند

کد خبر 118058 1400-02-11 11:27
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک شرکت فنلاندی پاکبان خودرانی را به شکل یک خودروی برقی تولید کرده که قادر به حرکت در سطح شهر و پاکسازی مناطق مختلف است.
پاکبان خودران خیابان‌ها را تمیز می‌کند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، این پاکبان خودران که توسط شرکت ترومبیا تولید شده، به طور آزمایشی در پایتخت فنلاند مورد استفاده قرار گرفته و فعلاً برخی مسیرهای حرکت دوچرخه‌ها و نیز خیابان‌های اصلی را در شب تمیز و پاکسازی می‌کند.
این خودروی خودران پاکبان که ترومبیا فری نام دارد، ۳.۵۲ متر طول و ۲.۳ متر عرض دارد و با افزوده شدن دو جاروی کمکی به دو طرف این خودرو عرض آن به سه متر افزایش می‌یابد.
باتری‌های لیتیومی نصب شده بر روی این خودرو شارژ آن را تا ۱۷ ساعت تأمین می‌کند و با استفاده از آن می‌توان انواع زباله را از سطح خیابان‌ها جمع آوری کرد. خودروی مذکور مجهز به فناوری لیدار و نیز فناوری دید هوشمند برای شناسایی موانع، زباله‌ها و مسیریابی دقیق است و در تمامی شرایط آب و هوایی نیز قابل استفاده خواهد بود.
این خودرو هم در روز و هم در شب می‌تواند زباله‌های مختلف را شناسایی و جمع آوری کند و حداکثر سرعت آن به ده کیلومتر در ساعت می‌رسد. اما در زمان جمع آوری زباله‌ها این سرعت به ۲ تا ۶ کیلومتر در ساعت کاهش می‌یابد. عرضه این محصول به بازار در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ انجام می‌شود.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید