صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

روحانی: ۳۹ درصد مردم دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند در شب‌های قدر باید پروتکل ها رعایت شود

کد خبر 118046 1400-02-11 11:02
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رییس‌جمهور گفت: مردم ۶۱ درصد دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند که خطرناک است و وقتی ۳۹ درصد مردم رعایت نمی‌کنند، معنایش این است که می‌خواهیم بیشتر در این موج باقی بمانیم و دیرتر از آن خارج شویم.
روحانی: ۳۹ درصد مردم دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند در شب‌های قدر باید پروتکل ها رعایت شود


حجت الاسلام حسن روحانی صبح شنبه در جلسه ستاد ملی کرونا گفت: امشب اولین شب قدر، شب مناجات و دعای مردم است. مردم در طول سال در انتظار این سه شب است و احساس می کنند تقرب بیشتری به سوی خداوند است. درهای آسمان در این شب گشوده است و اگر از آسمان، نعمت یا رحمت وارد می شود، فقط سلامتی، رحمت و فرشتگان الهی به سمت زمین می آیند.
وی با بیان اینکه ان شاالله همیشه مردم ما موفق باشند و از خداوند طلب مغفرت، رحمت و شفای همه بیماران به ویژه کسانی که به خاطر کرونا در بیمارستان و تقویت کادر درمان را بکنند، اظهار داشت: ان شاالله خداوند پایان این ویروس را تسریع کند. این شب ها گرانقدر است اما باید حتما پروتکل های بهداشتی را با حداکثر رعایت انجام دهند. حضور در یک جلسه و مجلس، مستحب است اما رعایت پروتکل های بهداشتی واجب است و همه باید آنها را رعایت کنند.
رئیس جمهور با بیان اینکه امکانات دیجتالی کشور باید این مراسم را به سمع و نظر مردم برسانند، تصریح کرد: صداوسیما باید کاری کند که این مجالس را به خانه مردم بکشاند و مردم از عطر معنویت این شب پر فیض استفاده کنند و حال و مناجات برای آنها فراهم شود.
روحانی با بیان اینکه برگزاری مراسم شب های احیا برای مناطق زرد و نارنجی صرفا در اماکن باز فراهم است، خاطرنشان کرد: مردم در موقع خروج و ورود باید رعایت کنند. در آمار و ارقام، مراعات مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی ۶۱ درصد است که خطرناک است. وقتی ۳۹ درصد مردم رعایت نمی کنند،  معنایش این است که می خواهیم بیشتر در این موج باقی بمانیم و دیرتر از آن خارج شویم. ناظرین باید نظارت های خود را تشدید کنند تا در پایان هفته شاهد باشیم بسیاری از مناطق قرمز به نارنجی تبدیل شده باشند.
وی یکی از نگرانی های ستاد ملی مقابله با کرونا را جهش های ویروس کرونا برشمرد و ابراز داشت: این ویروس به صورت ثابت باقی نمی ماند و به مبارزه خودش برای زنده ماندن و آزار دادنش ادامه می دهد. وقتی داروی جدیدی داده می شود، جهش می یابد. وقتی در شرایطی است که ایمنی بدن بیمار نسبت به آن عکس العمل می دهد، خود را تجهیز می کند تا مقاومت کنند. ویروس شکل جدیدی به خود می گیرد و هر روز به شکل و یک قیافه و ویژگی های وارد عمل می شود.
ادامه دارد...
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید