صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

واکنش اسلام آباد به قطعنامه ضد پاکستانی پارلمان اروپا

کد خبر 118043 1400-02-11 11:00
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وزارت خارجه پاکستان جمعه شب به تصویب قطعنامه‌ پارلمان اروپا علیه اسلام آباد واکنش نشان داد.
واکنش اسلام آباد به قطعنامه ضد پاکستانی پارلمان اروپا

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اکسپرس تریبون، تصویب قطعنامه ضدپاکستانی از سوی نمایندگان پارلمان اروپا و خواسته آنها برای تجدید نظر در امتیاز تجاری کشورهای اروپایی به اسلام‌آباد و همچنین لغو آنچه که غرب قوانین تبعیض‌آمیز علیه جامعه اقلیت در پاکستان عنوان می‌کند، خشم دولت پاکستان را برانگیخت.
وزارت امور خارجه پاکستان جمعه شب با صدور بیانیه‌ای ضمن ابراز تاسف از رویکرد پارلمان اروپا اعلام کرد: گفتمان در پارلمان اروپا نشان دهنده عدم درک آنها از ماهیت قوانین مقابله با کفرگویی و حساسیت‌های مذهبی مرتبط با آن در پاکستان _ و در جهان اسلام است.
در این بیانیه آمده است: تفسیر بیجای اروپا در مورد سیستم قضایی پاکستان و قوانین داخلی جای تأسف دارد، درحالی که این کشور یک نظام دموکراسی پارلمانی با جامعه مدنی پر جنب و جوش و دارای رسانه‌های آزاد و قوه قضائیه مستقل است که کاملاً متعهد به ارتقا و حمایت از حقوق بشر برای همه شهروندان خود و بدون تبعیض است.
وزارت امور خارجه پاکستان افزود: این کشور ساز و کار لازم برای جلوگیری از هرگونه نقض حقوق بشر مرتبط با جامعه اقلیت دارد در عین حال مفتخر است که اقلیت‌ها در پاکستان مطابق قانون اساسی کشور از حقوق برابر و محافظت کامل برخوردارند.
در این بیانیه خطاب به کشورهای غربی که پدیده اسلام‌هراسی و توهین به مقدسات اسلامی به بهانه آزادی بیان طی سال‌های اخیر به شدت افزایش داشته آمده است: در زمانی که شاهد افزایش اسلام هراسی و پوپولیسم هستیم، جامعه جهانی باید عزم مشترکی برای مبارزه با بیگانه ستیزی، عدم تحمل و تحریک به خشونت بر اساس دین یا عقاید داشته باشد و برای تقویت همزیستی مسالمت آمیز همکاری کند.
پاکستان ماه گذشته شاهد اعتراضات گسترده در شهرهای مختلف این کشور به اسلام‌هراسی در اروپا و همچنین بی‌حرمتی به ساحت مقدس پیامبر اعظم (ص) در فرانسه بود و معترضان خواستار اخراج سفیر فرانسه از پاکستان شده‌اند.
پس از مذاکرات دولت پاکستان با معترضان ضدفرانسوی، توافق شد تا مطالبه اصلی آنها یعنی اخراج سفیر فرانسه در محکومیت بی‌حرمتی به مقدسات اسلامی، به صورت قطعنامه به پارلمان ملی پاکستان ارائه شود.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید