صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / تکنولوژی

اتحادیه اروپا رسما اپل را به رفتار غیررقابتی متهم کرد

کد خبر 118034 1400-02-11 10:39
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
اتحادیه اروپا به طور رسمی اپل را متهم کرد در بازار پخش موسیقی رفتارهای غیررقابتی انجام داده است. چنین پرونده ای ممکن است به جریمه ای تا ۱۰ درصد گردش مالی اپل منجر شود.
اتحادیه اروپا رسما اپل را به رفتار غیررقابتی متهم کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، قانونگذاران اتحادیه اروپا اپل را به اختلال در رقابت در بازار پخش موسیقی متهم کردند. چنین پرونده‌ای ممکن است به جریمه ای سنگین و تغییراتی در روش‌های کسب و کار پرسود تولید کننده آیفون منجر شود.
ارائه این اتهامات علیه تولید کننده آیفون پس از آن مطرح شده که یک سرویس انتشار موسیقی از اپل شکایت کرد.
این نخستین باری است که اتحادیه اروپا اتهامات ضدرقابتی علیه اپل مطرح می‌کند البته دو طرف این کشمکش قبلاً با یکدیگر چالش‌هایی داشته‌اند که بیشتر آنها مربوط به اختلافات درباره مالیات‌های چندمیلیارد دلاری بوده است.
اکنون اپل، اسپاتیفای و دیگر طرف‌های دعوی می‌توانند پاسخگو باشند. اگر این پرونده پیگیری شود، اتحادیه اروپا می‌تواند خواهان امتیازاتی شود و جریمه ای معادل ۱۰ درصد گردش مالی جهانی اپل (تا ۲۷ میلیارد دلار) برای این شرکت وضع کند.
این درحالی است که شرکت سوئدی انتشار موسیقی دو سال قبل طی شکایتی اعلام کرد اپل ناعادلانه رقبای سرویس اپل موزیک را محدود می‌کند.
مجری رقابت اتحادیه اروپا، در بیانیه اعتراضی خود با بیان این اتهام، نوشت: این مسئله مربوط به قوانین محدودکننده اپل برای اپ استور خود است که توسعه دهندگان را مجبور می‌کند از سیستم پرداخت داخل اپ استفاده کنند و اجازه نمی‌دهد آنها درباره گزینه‌های خرید دیگر به کاربران اطلاع رسانی کنند.
مارگارت وستاگر کمیسیونر رقابت اتحادیه اروپا اعلام کرد نشانه‌های واضح و روشن حاکی از آن است که قوانین اپ استور اپل روی کسب و کار پخش موسیقی و به طور وسیع‌تر روی توسعه دهندگان اپلیکیشن تأثیر می‌گذارد.
به گفته او اپل باید به این اقدامات محدود کننده پایان دهد و از هرگونه اقدامات تکرار کننده آنها دوری کند.
وستاگر در این باره گفت: ما با حوزه‌های دیگری که پرونده‌های مشابهی را دنبال می‌کنند، تماس داریم که عبارتند از هلند، استرالیا و آمریکا.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید