صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

سالمندانی که هنوز برای تزریق واکسن با آنها تماس گرفته نشده چه کنند؟

کد خبر 118029 1400-02-11 10:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مدیر روابط عمومی علوم پزشکی اراک گفت: سالمندان بالای ۸۰ سالی که با آنها تماس گرفته نشده است، برای ثبت مشخصات در سامانه سلامت به مراکز بهداشتی محل زندگی مراجعه کنند.
سالمندانی که هنوز برای تزریق واکسن با آنها تماس گرفته نشده چه کنند؟


یاسر قربانی افزود: اگر خانواده هایی اعضایی در گروه های سنی بالای ۶۰ سال دارند، یکی از اعضای خانواده با در دست داشتن کارت ملی به نزدیکترین پایگاه سلامت محل زندگی  جهت ثبت در سامانه سلامت مراجعه کند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر واکسیناسیون گروههای سنی بالای ۸۰ سال در استان مرکزی و با تمام سرعت و دقت در حال انجام است، اظهار کرد: مشخصات برخی افراد در سامانه سلامت ثبت نشده و پرونده سلامت در مراکز بهداشتی در شهر و روستا ندارند و این امر موجب می شود واکسیناسیون این افراد علی الخصوص گروه های سنی سالمند دیرتر از موعد مقرر انجام شود که این امر مطلوب نیست چراکه حتی یک روز تعویق یعنی یک روز بیشتر تهدید سلامتی.
او تاکید کرد: در حال حاضر از سوی مرکز بهداشت شهرستان اراک و در شهرستان ها از طریق شبکه های بهداشت و درمان با گروه های سنی بالای ۸۰ سال تماس گرفته شده و افرادی که هنوز جهت دریافت واکسن مراجعه نکرده اند، می تواند در روزهای آتی به محل تلقیح واکسن مراجعه کنند.
وی در پاسخ به این سوال که افرادی که هنوز با آنها تماس گرفته نشده، چه اقدامی انجام دهند، گفت: عدم تماس با این افراد به معنی ثبت نشدن مشخصات این افراد در سامانه سلامت است، پس اگر خانواده ای عضو بالای ۶۰ سال دارد با در دست داشتن کارت ملی فرد سالمند به نزدیکترین پایگاه سلامت محل زندگی مراجعه کرده و نسبت به ثبت در سامانه سلامت اقدام کند.
قرباینی تصریح کرد: افراد بالای ۸۰ سال در اراک، بعد از ثبت مشخصات در سامانه بلافاصله می توانند به محل واکسیناسیون در سالن شهید ساکی در ساختمان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک و در شهرستان ها نیز به محل واکسیناسیونی که در نظر گرفته شده است، مراجعه کنند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » دانشگاه |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


شناسایی ۸۱۶۱ ابتلای جدید کرونا در کشور ۱۱۱ تن دیگر جان باختند
بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، طی شبانه روز گذشته ۸هزار و ۱۶۱ بیمار کووید ۱۹ در کشور شناسایی شدند و متاسفانه ۱۱۱ تن نیز به دلیل این بیماری جان خود را از دست دادند.

این ۶ عادت غلط غذایی به چهره شما آسیب می‌زند!
تغذیه ناسالم به دلایل متعددی برای کل بدن آسیب رسان است و به پوست و صورت نیز رحم نمی کند. صورت ما از مشکلات مربوط به انتخاب نادرست مواد غذایی آسیب زیادی می بیند.

جلوگیری از پیر شدن امکان‌پذیر نیست
گروهی از محققان در مطالعه اخیرشان اظهار کرده‌اند، هرچه درباره داروهای ضد پیری شنیده‌اید فراموش کنید چرا که راهی برای جلوگیری از پیری وجود ندارد.

تعریق های شبانه می تواند نشانه اولیه سرطان کلیه باشد
افزایش سن، چاقی، سیگار کشیدن و فشار خون بالا خطر ابتلا به سرطان کلیه را افزایش می دهد. رنج ناشی از تعریق شبانه می تواند نشانه ای از خطر ابتلا به این بیماری مهلک باشد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید