صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

بیش از ۱۰۰ روز از وعده صلح «بایدن» گذشت/ گام عملی برداشته نشد

کد خبر 118021 1400-02-11 10:12
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس کمیته عالی انقلاب یمن با بیان اینکه بیش از ۱۰۰ روز از وعده صلح «جو بایدن» گذشته است، گفت: در طول این مدت هیچگونه گام عملی از سوی آمریکا برای تحقق صلح در یمن برداشته نشد.
بیش از ۱۰۰ روز از وعده صلح «بایدن» گذشت/ گام عملی برداشته نشد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، «محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن به وعده‌های صلح «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا در رابطه با یمن طی بیش از ۳ ماه گذشته واکنش نشان داد.
بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: بیش از ۱۰۰ روز از وعده‌های صلح بایدن در یمن می‌گذرد اما دولت آمریکا کوچک‌ترین گامی را در راستای تحقق صلح در این کشور برنداشته است.
رئیس کمیته عالی انقلاب یمن افزود: ثابت شد که ادعاهای کلامی مقامات آمریکایی هیچگونه پشتوانه عملی ندارد. کسانی که به طرح صلح آمریکا در یمن خوشبین بودند، امروز پاسخ خود را گرفتند.
الحوثی همچنین یادآور شد: پیشتر نیز گفته بودیم که هیچ اعتمادی به آمریکا نداریم و این کشور همچنان به حمایت از متجاوزان سعودی ادامه می‌دهد.
گفتنی است، جو بایدن از زمان تصدی پست ریاست جمهوری در ایالات متحده آمریکا مدعی شد که برای تحقق صلح در یمن تلاش می‌کند. با این حال، در طول این مدت از حمایت‌های واشنگتن از متجاوزان کاسته نشد.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید