صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

کاخ سفید: می توانیم با روسیه درباره ایران همکاری کنیم

کد خبر 118009 1400-02-11 09:56
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
کاخ سفید می گوید دستورکار نشست احتمالی رؤسای جمهور آمریکا و روسیه مشخص نیست اما حوزه های همکاری مشترک از جمله درباره پرونده هسته ای ایران، قابل بحث است.
کاخ سفید: می توانیم با روسیه درباره ایران همکاری کنیم

به گزارش خبرگزاری مهر، جن ساکی سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به پرسشی درباره اینکه موضوعات مورد بحث در نشست احتمالی رؤسای جمهور آمریکا و روسیه چه خواهد بود، گفت: زمانی که تاریخ این نشست را تعیین کنیم، درباره دستور کار آن صحبت خواهیم کرد حال آنکه اکنون در آن جایگاه نیستیم.
وی ادامه داد: اما تمرکز ما اطمینان یافتن از این موضوع است که روی رابطه ای باثبات تر و قابل پیش بینی تر کار کنیم و اینکه دغدغه هایمان ازجمله درباره بازداشت «الکسی ناوالنی» منتقد روس و افزایش حضور نظامی روسیه در مرز اوکراین را مطرح کنیم.
ساکی همچنین مدعی شد: حوزه های همکاری در زمینه خلع سلاح هم وجود دارد که شامل تلاش های دیپلماتیک درباره ایران در چارچوب ۱+۵ می شود.
این در حالی است که با خروج یک جانبه آمریکا از برجام، دیگر دست کم تا زمان احیای توافق، گروهی به نام ۱+۵ وجود ندارد.
در حال حاضر، مذاکرات وین در چارچوب ۱+۴ (روسیه، چین، فرانسه، انگلیس و آلمان) پیش می رود و ایران هیچ گونه مذاکره مستقیمی با آمریکا ندارد حال آنکه هیأت آمریکایی نیز در وین حضور دارد.
ایران می گوید آمریکا باید تمام تحریم ها علیه این کشور را لغو کند و به توافق هسته ای بازگردد و تنها بعد از راستی آزمایی وعده های واشنگتن است که تهران هم تعهدات برجامی خود را به طور کامل انجام خواهد داد.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید