صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

توقف پروژه‌های دیوار مرزی ترامپ با پول پنتاگون

کد خبر 117998 1400-02-11 09:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد: ساخت‌وساز بخشی از دیوار مرزی دونالد ترامپ با مکزیک که با پول ارتش انجام شده است، متوقف خواهد شد و مابقی اعتبار مالی به ارتش بازگردانده می‌شود.
توقف پروژه‌های دیوار مرزی ترامپ با پول پنتاگون


به گزارش خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا در سال ۲۰۱۹ یک فوریت ملی اعلام کرد تا از آن طریق اعتبارات مالی را به سمت تامین اعتبار ساخت یک دیوار در امتدار مرز جنوبی آمریکا هدایت کند.
جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در بیستم ژانویه که اولین روز کاری او بود، با صدور اطلاعیه ای دستور داد تا پروژه های دیوار مرزی متوقف شده و یک بازنگری در قانونی بودن این اعتبارات و مدلهای پیمانکاری انجام شود.
جمال براون، سخنگوی پنتاگون در بیانیه ای گفت: وزارت دفاع آمریکا درصدد لغو تمام پروژه های ساخت وساز مرزی است که با اعتباراتی ساخته شده اند که از اول قرار بود در سایر پروژه ها و عملکردهای ارتش شامل ساخت مدارس برای کودکان نظامی ها، پروژه های ساخت وساز نظامی خارجی در کشورهای شریک و گارد ملی و تجهیزات مازاد استفاده شوند.
سخنگوی پنتاگون تاکید کرد که اعتبارات بازگشتی برای پروژه های ساخت وساز نظامی به تعویق افتاده، استفاده می شوند. هنوز مشخص نیست که چه میزان اعتبار به دست پنتاگون می رسد اما احتمالا چندین میلیارد دلار باشد.  
تصمیم ترامپ برای هدایت اعتبارات پنتاگون به سمت ساخت دیوار مرزی با انتقاد شدید قانونگذارانی مواجه شد که تاکید داشتند این اقدام امنیت ملی را به خطر انداخته و کنگره را دور می زند.  
تنها در سال ۲۰۱۹ ارتش آمریکا اعلام کرد، بیش از ۱۲۰ پروژه ساخت وساز نظامی تحت تاثیر اقدام ترامپ قرار می گیرند. در همین حال وزارت امنیت داخلی آمریکا هم جمعه اعلام کرد که گام هایی برای رسیدگی به خطرات فیزیکی ناشی از رویکرد دولت قبلی به ساخت دیوار مرزی اتخاذ می کند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید