صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

تلاش برای ساخت اولین شهر شناور جهان

کد خبر 117990 1400-02-11 09:03
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
مالدیوی‌ها به جای مهاجرت و تبدیل شدن به پناهنده از شر تغییرات اقلیمی، با استفاده از مهندسی و توسعه اولین شهر شناور جهان درصدد فائق آمدن بر مشکل بالا آمدن سطح دریا هستند.
تلاش برای ساخت اولین شهر شناور جهان


آی ای نوشت: مالدیو در مواجهه با واقعیت تغییرات آب و هوایی، اولین شهر جزیره ای شناور جهان موسوم به "شهر شناور مالدیو"(MFC) را می سازد.
دولت کشور مالدیو که یک مجمع الجزایر در شمال اقیانوس هند و از نظر ناسا دارای کمترین زمین نسبت به هر کشور دیگری در جهان است، ماه گذشته برنامه ساخت شهر شناور خود را اعلام کرد. این خبر مهمی برای مالدیو است، زیرا این کشور را قادر می سازد با اثرات تغییرات آب و هوایی و افزایش سطح دریا مقابله کند.
وقتی به مطالعات علمی و اقلیم شناسی نگاه می کنیم، می بینیم که چنین جزایری وضع خوبی ندارند، چرا که برخی از مطالعات پیش بینی می کنند چنین جزایر کم ارتفاعی تا سال 2050 غیرقابل سکونت شوند و مطمئناً مالدیو از اولین جزایری خواهد بود که محو می شود.
"شهر شناور مالدیو" توسط شرکت معماری "دوچ داکلندز"(Dutch Docklands) مستقر در هلند، به شکل یک مجموعه از ردیف های پیچ و خم دار شش ضلعی ساخته می شود که از مرجان ها در طراحی آن الهام گرفته شده است.
این جزیره شناور شامل هزاران اقامتگاه اسکله ای حدود 93 متر مربعی خواهد بود که قیمت آنها از 250 هزار دلار شروع می شود.
این جزیره مجهز به فناوری موج شکن خواهد بود و به یک دیواره تثبیت کننده مجهز خواهد شد. این پیکربندی هوشمندانه باعث کاهش تأثیر امواج می شود، در حالی که ساختارها و مجموعه ها را بر روی سطح آب تثبیت می کند.
این شهر شناور شامل خانه ها، فروشگاه ها، بیمارستان ها، مدارس، امکانات تفریحی و فضاهای عمومی خواهد بود و برنامه ریزی شده است که ساخت آن در سال 2022 آغاز شود.
"محمد نشید" که بین سال های 2008 تا 2012 رئیس جمهور مالدیو بود، می گوید: "MFC" به هیچ گونه "احیای زمین" احتیاج ندارد، بنابراین حداقل تأثیر را روی صخره های مرجانی دارد.
"احیای زمین"(Land reclamation) که معمولاً به عنوان "احیا" و همچنین "پر کردن زمین" شناخته می شود، روند ایجاد اراضی جدید از اقیانوس ها، دریاها، بستر رودخانه ها یا بستر دریاچه ها است.
"نشید" افزود: علاوه بر این، صخره های غول پیکر و جدید مرجانی نیز پرورش داده می شوند تا به عنوان سد موج شکن عمل کنند.
وی ادامه داد: سازگاری ما با تغییرات آب و هوایی نباید طبیعت را از بین ببرد، بلکه همانطور که در "شهر شناور مالدیو" می بینیم، باید به آن کمک کند. ما در مالدیو نمی توانیم امواج را متوقف کنیم، اما می توانیم با آنها اوج بگیریم.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید