صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

۵ سازمان فدرال آمریکا با استفاده از وی پی ان هک شدند

کد خبر 117987 1400-02-11 09:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
تحقیقات درباره هک سازمان های فدرال آمریکا ادامه دارد و این بار شواهد حاکی از نفوذ به حداقل ۵ سازمان دولتی به وسیله شکاف در یک وی پی ان رصد شده است.
۵ سازمان فدرال آمریکا با استفاده از وی پی ان هک شدند


رویترز نوشت: دولت آمریکا برای سومین بار در سال جاری میلادی تحقیقات درباره یک عملیات هک در سازمان های فدرال را آغاز کرده است. به گفته مقامات ارشد و برخی مدافعان سایبری بخش خصوصی آمریکا، این حمله در زمان ریاست جمهوری دونالد ترامپ آغاز شده اما به تازگی کشف شده است.
هکرها در حملات سایبری اخیر به سازمان های دولتی آمریکا، شکاف در نرم افزارهایی را هدف گرفته اند که توسط شرکت های طرف سوم ساخته شده اند. شکاف های امنیتی اخیر مربوط به یک VPN به نام Pulse Connect Secure هستند که هکرها با سوءاستفاده از آن به سیستم های کاربران دسترسی یافتند.
بر اساس اطلاعات موجود، بیش از ١٢ سازمان فدرال از این VPN استفاده می کردند. هفته گذشته در یک دستورالعمل امنیت سایبری اضطراری از تمام سازمان های فدرال خواسته شد تا سیستم هایشان را برای وجود هرگونه شکاف اسکن کنند و گزارش دهند. بررسی نتایج به دست آمده حاکی از شواهد هک احتمالی در حداقل ۵ سازمان دولتی است.
شرکت تولید کننده این نرم افزار قرار است تا روز دوشنبه شکاف امنیتی را ترمیم کند. البته به گفته یکی از مقامات آمریکایی تحقیقات دولت از Pulse Connect Secure در مراحل اولیه است، به همین دلیل گستره و تأثیر حمله سایبری هنوز کاملاً مشخص نیست.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید