صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

مردم باید حس کنند که صندوق رای ظرفیت تغییر شرایط موجود را دارد

کد خبر 117986 1400-02-11 09:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها تاکید کرد: اگر مردم حس کنند که تغییر شرایط موجود از طریق صندوق رای امکان پذیر است، شاهد مشارکت پرشور مردم در انتخابات خواهیم بود.
مردم باید حس کنند که صندوق رای ظرفیت تغییر شرایط موجود را دارد


احمد علیرضابیگی در ارزیابی از فضای انتخاباتی کشور بیان کرد: انتخابات میراث امام راحل و ثمره خون شهدای انقلاب اسلامی است. به واسطه انقلاب اسلامی و قانون اساسی حق انتخاب کردن به مردم داده شد، مردمی که تا قبل آن به حساب نمی آمدند انقلاب اسلامی حق رای را به آن ها هدیه کرد و باید برای حفظ این موهبت انقلاب اسلامی تلاش کرد.
وی در ادامه اظهار کرد: امروز مردم نسبت به شرایط موجود گله مند هستند و نارضایتی های عدیده ای از تامین ابتدایی ترین نیازمندی ها که وظیفه دولت است تا احساس سرخوردگی از انعقاد یک پیمان بین المللی که متعاهدین آن ها حاضر به اجرای تعهدات خود نیستند، دارند. آلودگی برخی از مسئولان و خطاهایی که از آنان سر زده است نیز باعث دلسردی مردم شده است.
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم انتظار دارند تا شرایط تغییر کند و خواستار بهبود شرایط هستند، تصریح کرد: مردم باید حس کنند که این تغییر از طریق صندوق رای امکان پذیر است. اگر این حس در مردم ایجاد شود شاهد مشارکت پرشور مردم در انتخابات خواهیم بود.
علیرضابیگی در پایان تاکید کرد: اگر امروز فضای انتخابات کشور سرد است باید دید چه عواملی منجر به دلسردی مردم  شده است. تاریخ، حضور پرشور ملت ایران را پای صندوق رای بارها ثبت کرده است اما امروز این موضوع در هاله ای از ابهام است و دست اندرکاران انتخابات باید به این مهم توجه ویژه داشته باشند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » ایران |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


ربوده شدن سران شورای انتقالی جنوب یمن/ همپیمان ابوظبی میز مذاکرات را ترک کرد
شورای انتقالی جنوب یمن وابسته به امارات از تعلیق مشارکت این هیات در رایزنی های مربوط به اجرای توافق ریاض که در حال حاضر در عربستان جریان دارد، خبر داد.

برای اخذ رأی هیچ مدرک دیگری به جز شناسنامه قابل قبول نیست
ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه ۲۳ خود اعلام کرد: اخذ رأی در کلیه شعب ثابت و سیار فقط با ارائه شناسنامه و شماره ملی توسط شخص رأی دهنده امکان‌پذیر است.

لحظه رای دادن عبدالناصر همتی و همسرش در حسینیه ارشاد تهران عکس
کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری و همسرش صبح امروز به حسینیه ارشاد آمدند تا در انتخابات شرکت کنند.

کدخدایی: هنوز نمی‌توانیم درباره میزان مصرف تعرفه‌ها صحبت کنیم
سخنگوی شورای نگهبان گفت: از طریق سامانه مردم ناظر بیش از سه هزار گزارش دریافت کردیم که عمده آنها مربوط به تاخیر به شروع اخذ رای گیری است و آن هم مربوط به دستگاه های احراز هویت بوده که در حال حاضر مشکل حل شده است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید