صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / راه و مسکن

یک خانه با ۱۰۰ میلیون تومان ساخته نمی‌شود

کد خبر 117982 1400-02-11 08:34
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مدیرکل بنیاد مسکن خوزستان با اشاره به ناکافی بودن تسهیلات دولتی ساخت مسکن گفت: دولت برای ساخت مسکن حداکثر ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان می‌دهد اما همه می‌دانیم که .
یک خانه با ۱۰۰ میلیون تومان ساخته نمی‌شود


مسعود انصاریان اظهار کرد: برای اینکه مردم خانه دار شوند جامعه باید از نظر اقتصادی توانمند شود که این نیز راهکارهای خاص خود را دارد و دولت در حال سیاست گذاری در این خصوص است.
وی افزود: توجه به تولید از سوی مقام معظم رهبری یکی از راهکارهای مهمی است که به ایجاد ثروت، درآمد و توانمندسازی مردم کمک می کند و وقتی مردم جامعه توانمند باشند، می توانند خانه دار شوند.
مدیرکل بنیاد مسکن خوزستان با اشاره به ناکافی بودن تسهیلات دولتی ساخت مسکن تصریح کرد: دولت برای ساخت مسکن حداکثر ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان می دهد اما همه می دانیم که یک خانه با ۱۰۰ میلیون تومان ساخته نمی شود.
انصاریان گفت: هزینه ساخت مسکن در کشور بالا است؛ برای ساخت یک خانه ۸۰ متری با قیمت مصالح کنونی و هزینه های پروانه ساخت و دیگر هزینه ها، باید حدود ۵۰۰ میلیون تومان صرف شود.
وی افزود: اگر دولت برای مصالح عمده از جمله سیمان و میلگرد که قیمت آن ها بالا است، یارانه در نظر بگیرد یا این مصالح را با نرخ دولتی عرضه کند؛ هزینه ساخت مسکن برای افرادی که برای اولین بار قصد دارند خانه دار شوند، کاهش پیدا می کند.
مدیرکل بنیاد مسکن خوزستان گفت: اجرای چنین راهکارهایی برای مثال در ساخت خانه های طرح اقدام ملی مسکن باعث می شود، مردم کمتر متحمل فشار شوند و سریع تر خانه دار شوند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » تسهیلات |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / راه و مسکن


فهرست پروازهای خارجی ایران اعلام شد
در پی از سرگیری برخی پروازهای خارجی در راستای بهبود وضعیت کرونا در کشورهای مختلف، هم اکنون پرواز مسافران ایرانی به ۲۳ مقصد مختلف انجام می‌شود.

سامانه اسکان نیازمند توجه بیشتر فعلا یارانه خانواری قطع نشده است
اگرچه در سامانه املاک و اسکان فرصت دو ماهه برای ثبت اطلاعات ملکی خانوارها تعیین شده بود، اما به دلیل ضعف اطلاع رسانی وزارت راه، ستاد ملی کرونا این فرصت را تا پایان مهر ماه تمدید کرد.

رایزنی برای ایفای نقش شرکت های ایرانی در بازسازی سوریه
وزیر راه و شهرسازی در سفر به سوریه با نخست وزیر، وزیر مسکن و وزیر اقتصاد این کشور دیدار و رایزنی کرد.

حال و هوای بازار مسکن در جنوب پایتخت قیمت
سه منطقه پرتقاضا در جنوب شهر تهران که کانون خرید و فروشهای مصرفی محسوب می‌شود با تحرک نسبی از سوی خریداران مصرفی در مقایسه با اردیبهشت که بازار در رکود به سر می‌برد مواجه شده است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید