صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

مهارت نه گفتن را به فرزندان آموزش دهیم

کد خبر 117973 1400-02-11 07:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک روانشناس معتقد است: مهارت نه گفتن از مهم‌ترین مهارت‌های زندگی موفق است. ما تنها تا حدی می توانیم با دیگران همراه باشیم و رضایتشان را به دست بیاوریم که حقوق خودمان پایمال نشود و از زندگی و اهداف خودمان دور نشویم.
مهارت نه گفتن را به فرزندان آموزش دهیم


نفیسه نصراللهی زاده در گفت وگو با در رابطه با مهارت "نه گفتن"، اظهار کرد: روابط دختر و پسرها با توجه به گسترش فضای مجازی خیلی بیشتر شده است و می تواند آسیب زا باشد.
وی افزود: این آسیب می تواند آسیب جنسی، جسمی و مالی باشد و سوءاستفاده فقط به دخترها خلاصه نمی شود.
این روانشناس تأکید کرد که باید مهارت نه گفتن را به فرزندان آموزش دهیم و توضیح داد: اعتماد به نفس از کانون خانواده شروع می شود و آموزش آن خیلی در آینده و تقویت مهارت نه گفتن مؤثر است.
این گفت وگو را ادامه بشنوید:
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » مجازی |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


ترخیص کالاهای تخصصی بیمارستانی پس از پنج سال از گمرک
مدیر روابط عمومی شرکت بازرگانی بین‌المللی تامین‌اجتماعی از ترخیص چندین کالای کمیاب بیمارستانی که در سال‌های گذشته توسط این شرکت خریداری شده بود، خبر داد.

سرپرست حجاج ایرانی: ایران امسال حاجی ندارد
سرپرست حجاج ایرانی از محدودیت اعمال شده برای حضور زائران خارجی در حج ۱۴۰۰ انتقاد کرد و گفت: عربستان می‌توانست با برنامه‌ریزی و پیش‌بینی‌های لازم این مشکل را برطرف کند.

زمان پرداخت معوقات جانبازان مشمول ماده ۳۸ اعلام شد
رئیس بنیاد شهید در دیدار با تعدادی از جانبازان، موضوع پرداخت معوقات جانبازان مشمول ماده ۳۸ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران را تشریح کرد.

اعلام زمان پرداخت معوقات جانبازان مشمول ماده ۳۸
معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز یکشنبه ۲۳ خرداد در دیدار صمیمی با تعدادی از جانبازان، موضوع پرداخت معوقات جانبازان مشمول ماده ۳۸ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران را تشریح کرد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید