صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

ردصلاحیت های انتخابات شوراهای شهر و روستا نهایی نشده است سیاسی کاری در میان نیست نظر نهایی 21 خرداد ابلاغ می شود

کد خبر 117964 1400-02-11 05:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور تاکید کرد که رد صلاحیت ها در انتخابات شوراهای شهر و روستا نهایی نشده است.
ردصلاحیت های انتخابات شوراهای شهر و روستا نهایی نشده است  سیاسی کاری در میان نیست  نظر نهایی 21 خرداد ابلاغ می شود


سید حمیدرضا کاظمی در گفتگو با در خصوص رد صلاحیت کاندیداهای انتخابات شوراهای شهر و روستا، گفت:روزهای اولی است که امار و اطلاعات از شهرستان ها و استان ها می گیریم، دلایل و مدارکی که منجر به ردصلاحیت های شده است را خواسته ایم تا بررسی کنیم.
نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: باید موارد رد صلاحیت را موردی بررسی کرد اما در کل اینگونه نیست که بگوییم سیاسی برخورد شده است چرا که بر اساس مدارک و مستندات مراجع قانونی و استعلام  ها هیات نظارت اعلام نظر کرده و صلاحیت ها رد شده است، در جلسه توجیهی گفته ایم بدون مدارک از مجاری قانونی ردصلاحیت را نمی پذیریم.

وی اظهار داشت: در حال حاضر عملکرد هیات های نظارت استان ها را رصد می کنیم به محض اینکه گزارشی در زمینه صلاحیت ها دریافت کنیم رسانه ای می شود.
این عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس با اشاره رد صلاحیت اعضای شورای شهر و روستا کنونی برای حضور در انتخابات آتی، بیان کرد: تا روزی که دوره شورای شهر و روستا به اتمام نرسیده است آنها نماینده مردم در شوراها هستند و بعد از برگزاری انتخابات و تشکیل شورای جدید آنها دیگر مسئولیتی ندارند.
 کاظمی در پایان تاکید کرد: 21 خرداد رسیدگی نهایی انجام و نظر نهایی در خصوص تایید یا رد صلاحیت کاندیداهای شوراهای شهر و روستا اعلام می شود و بعد از آن اسامی به فرمانداری سراسر کشور و وزارت کشور ابلاغ می شود.
گفتنی است، در روزهای اخیر موضوع ردصلاحیت نامزدهای انتخابات شوراهای شهر و روستا با واکنش های منفی بسیاری روبرو شده و برخی چهره های اصلاح طلب نسبت به آن اعتراض کرده اند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید