اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

صادرات گاز ایران به ترکیه در جریان است

کد خبر 110688 1400-01-18 21:47
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز اعلام کرد که صادرات گاز ایران به ترکیه در جریان است و روزانه ۳۰ میلیون مترمکعب گاز به این کشور صادر می‌شود.
صادرات گاز ایران به ترکیه در جریان است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شرکت ملی گاز ایران، محمدرضا جولایی، در واکنش به انتشار گزارش‌هایی مبنی بر توقف صادرات گاز ایران به ترکیه با رد این ادعا، گفت: صادرات گاز به ترکیه پارسال (۱۲ فروردین‌ماه ۱۳۹۹) به‌دلیل انفجار خط لوله گاز در مرز بازرگان و در خاک ترکیه حدود سه ماه متوقف شد از آن پس با انجام تعمیرات خط لوله از سوی این کشور، جریان گاز از سر گرفته شد تاکنون خللی در صادرات گاز ایران به این کشور گزارش نشده است.
وی تصریح کرد: صادرات گاز از آن پس به جز در دوره‌ای چند روزه برای تکمیل تعمیرات در جریان بوده و ایران اکنون روزانه ۳۰ میلیون مترمکعب گاز طبیعی به ترکیه صادر می‌کند.

کلمات کلیدی » ایران | صادرات |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


روند رشد مصرف نفت خام پس از ۲۰۲۵ کُند می‌شود
گلدمن ساکس پیش‌بینی کرد مجموع مصرف نفت خام به‌دلیل کاربرد آن در تولید سوخت جت و محصولات پتروشیمی در دهه کنونی افزایش می‌یابد، اما روند رشد آن پس از سال ۲۰۲۵ میلادی بسیار کند است.

بورس ۹۶۰۰ واحد افت کرد/ شاخص به یک میلیون و ۲۳۳ هزار واحد رسید
شاخص کل بورس تهران، در پایان معاملات امروز شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ با کاهش ۹۶۳۴ واحدی به یک میلیون و ۲۳۳ هزار و ۷۲۳ واحد رسید.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید