اکونومی نیوز / تکنولوژی

پلیس آمریکا بدون مجوز از فناوری شناسایی صورت استفاده می کند

کد خبر 110588 1400-01-18 16:25
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
گزارشی جدید نشان می دهد نیروهای پلیس آمریکا بدون اجازه مدیران خود از فناوری شناسایی چهره شرکت کلیر ویو استفاده می کنند. این فناوری باگ های زیادی دارد.
پلیس آمریکا بدون مجوز از فناوری شناسایی صورت استفاده می کند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بیزینس اینسایدر، طبق گزارشی جدید در «بازفیدنیوز» بیش از ۷ هزار افسر پلیس و کارمند بخش دولتی در آمریکا از فناوری شناسایی صورت کلیر ویو ( Clear View) بدون اجازه سازمان مطبوع خود استفاده کرده‌اند.
این نشریه اطلاعات را بررسی کرد و گزارش داد این افراد با استفاده از طرح‌های آزمایشی رایگانی که کلیر ویو برای آنها ارسال می‌کند، از ابزار مذکور بهره برده‌اند.
استراتژی بازاریابی کلیرویو شامل ارسال دعوتنامه های آزمایش رایگان به ایمیل سازمان‌ها و کارمندان آن است.
افسران پلیس و کارمندان دولتی نیز بدون اطلاع مدیران خود در برخی از موارد از آنها استفاده کرده‌اند. به طوری که براساس این گزارش بین تابستان ۲۰۱۹ تا فوریه ۲۰۲۰ میلادی بیش از ۳۴۰ هزار جستجو در این نرم افزار انجام داده‌اند.
بازفید با سازمان‌های مربوطه تماس گرفته و درباره استفاده کارمندانشان از فناوری شناسایی صورت سوالاتی پرسید. اما مدیران سازمان‌های مذکور اعلام کردند به کارمندان خود ا جازه نداده‌اند از این ابزار استفاده کنند.
حدود ۷۰ درصد مقامات پلیس و دولتی در ابتدا انکار کردند که کارمندانشان از این افزار استفاده می‌کنند اما پس از پرس وجو با پرسنل متوجه شدند آنها از این ابزار استفاده می‌کنند.
این در حالی است که این نرم افزار به دلیل تبعیض آمیز بودن و اختلالات زیاد در شناسایی افراد در برخی از ایالت‌های آمریکا این نرم افزار ممنوع است.
مخازن عکس‌های این شرکت از شبکه‌های اجتماعی و بدون اجازه کاربران جمع آوری شده اند.

کلمات کلیدی » آمریکا |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژی


تور های صنعتی مجازی حوزه فناوری نانو برگزار شد
ستاد توسعه فناوری نانو اعلام کرد که از سال گذشته تورهای صنعتی مجازی حول محور فناوری نانو برگزار شده و این موضوع ادامه دارد.

قطعات مکانیکی و الکترونیکی صنایع پالایشگاهی تولید شد
یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید قطعات کنترل‌کننده‌های الکترونیکی در حوزه‌های گوناگون صنایع پالایشگاهی و نیروگاهی شد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید