اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

ریکاوری اقتصادی آمریکا تسریع شد

کد خبر 110564 1400-01-18 15:25
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
صندوق بین‌المللی پول در گزارش جدید خود اعلام کرد ریکاوری اقتصادی آمریکا بسیار سرعت گرفته و این کشور را در مسیر خوبی برای بازگشت به شرایط قبل از پاندمی قرار داده است.
ریکاوری اقتصادی آمریکا تسریع شد

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، صندوق بین‌المللی پول در گزارش جدید خود اعلام کرد ریکاوری اقتصادی آمریکا بسیار سرعت گرفته و این کشور را در مسیر خوبی برای بازگشت به شرایط قبل از پاندمی قرار داده است. این در حالی است که بسیاری از اقتصادهای دیگر چنین شرایطی را نداشته و ریکاوری کندتری را تجربه خواهند کرد.
عامل اصلی ارزیابی مثبت وضعیت اقتصاد آمریکا بسته ۱.۹ تریلیون دلاری کمک کرونایی جو بایدن می‌باشد که از ماه گذشته اجرایی شده است.
طبق جدیدترین پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول نرخ بیکاری آمریکا که در سال گذشته به ۸.۱ درصد رسیده بود در سال ۲۰۲۱ به ۵.۸ درصد کاهش خواهد یافت و تا سال ۲۰۲۲ به ۴.۱ درصد خواهد رسید.
وزیر خزانه‌داری آمریکا، جانت یلن، در ماه فوریه گفت: اقتصاد آمریکا می‌تواند در ۲۰۲۲ به شرایط اشتغال کامل بازگردد. هیچ دلیلی وجود ندارد که ما از یک ریکاوری کند و طولانی رنج بکشیم.
حالا پیش‌بینی‌های جدید آی‌ام‌اف نشان می‌دهد اقتصاد آمریکا نه تنها امسال به سطح قبل از پاندمی خود باز می‌گردد بلکه از آن فراتر خواهد رفت.
گوپیناس رئیس صندوق بین‌المللی پول گفت: در بین اقتصادهای پیشرفته جهان اقتصاد آمریکا امسال به سطح قبل از پاندمی بازمی‌گردد در حالی که اغلب اقتصادهای مهم در سال ۲۰۲۲ به این سطح بازخواهد گشت.

کلمات کلیدی » کرونا | آمریکا | دلار |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


وزارت جهاد با تشکل‌ها درباره قیمت گندم به توافق رسید/ خاوازای بدنبال جلب نظر رئیس جمهور
شنیده‌ها حاکی از آن است که تشکل‌های بخش کشاورزی با وزارت جهادکشاورزی درباره نرخ جدید خرید تضمینی گندم به توافق رسیده اند و قرار است وزیر جهاد رضایت رئیس جمهور را روی این نرخ جلب کند.

اسناد در دست مردم از اراضی جزیره قشم از مساحت خود جزیره بیشتر بود
دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی گفت: در یکی از بررسی‌های صورت گرفته، یک و نیم برابر مساحت جزیره قشم، سند اراضی این جزیره در دست مردم بود.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید