اکونومی نیوز / بازار و تجارت

مصوبه ستاد کرونا درباره تعطیلی اصناف را بارها ابلاغ کرده‌ایم

کد خبر 110556 1400-01-18 15:04
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
دبیرکل اتاق اصناف ایران با بیان اینکه بارها مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا را به صنوف ابلاغ کرده ایم، گفت: کلیه صنوف و مشاغل گروه شغلی ۲، ۳ و ۴ در شهرهای قرمز تعطیل هستند.
مصوبه ستاد کرونا درباره تعطیلی اصناف را بارها ابلاغ کرده‌ایم


محمدباقر مجتبایی در مورد انتقاد معاون کل وزارت بهداشت که «به عنوان دستگاه ناظر گلایه داریم چرا که در شهرهای قرمز هنوز مشاغل تعطیل نشدند و خیلی از پاساژها و رستوران ها باز هستند»، اظهار داشت: اتاق اصناف بارها مصوبات مربوط به ستاد ملی مقابله با را به صنوف و مشاغل ابلاغ کرده است و حتی دیروز و پریروز نیز مجدد مصوبه را به صنوف ابلاغ کردیم.
دبیرکل اتاق اصناف ایران افزود: ستاد ملی مقابله با به دلیل شرایط خاص کشور هر چند روز یک بار در رنگ بندی شهرها بازنگری می کند و ما هر چند روز یک بار شاهد تغییر رنگ شهرها هستیم. منتهی با توجه به ابلاغ چند باره مصوبه مشاغل و صنوف متوجه هستند که چه زمانی باید تعطیل باشند.
وی یادآور شد: نه تنها کلیه صنوف بلکه کلیه مشاغل کشور مکلف هستند که بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با ، نسبت به تعطیلی و بازگشایی واحد خود اقدام کنند.
مجتبایی افزود: در شرایط قرمز، کلیه صنوف گروه شغلی ۲، ۳ و ۴ تعطیل و در شرایط نارنجی کلیه صنوف گروه شغلی ۳ و ۴ باید تعطیل باشند.
دبیرکل اتاق اصناف ایران گفت: اگر در شرایط نارنجی، واحد مربوط به گروه شغلی ۳ و ۴ باز باشند مشمول پلمب به مدت یک هفته و اگر در شرایط قرمز، واحد مربوط به گروه شغلی ۲، ۳ و ۴ باز باشند مشمول پلمب به مدت ۲ هفته می شوند.
وی ادامه داد: مدت تعطیل بودن صنوف نیز بستگی به زمان تغییر رنگ بندی شهر دارد و در صورت مشاهده تخلف، بازرسین برخورد لازم را می کنند.
 
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » ایران |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / بازار و تجارت


افزایش فروش با پرداخت ایمن – امنیتو
در دنیای امروز، با توجه به مشغله‌های کاری و کمبود فرصت برای خرید حضوری و فیزیکی، تمایل مردم به خرید آسان‌تر و راحت‌تر بیشتر شده است و روز به روز افزایش پیدا می‌کند.

ساده ترین روش ها برای پاک کردن لکه لوازم آرایشی از فرش
وقتی عجله دارید، ریختن مقداری پودر سایه چشم، سرمه، کرم پودر، ریمل و ... بر روی فرش های زیبا و تمیز معمولا اتفاق می افتد و بسیار دردناک است.

کرکره‌های نیمه باز بازار تهران: هستیم، فقط در را بستیم
بر اساس آخرین تصمیمات جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا محدودیت‌ها تا پایان هفته جاری تمدید شدند. خبری که هر چند ظاهرا موجب امنیت خاطر ساکنان شهر‌های قرمز می‌شود، اما آن روی سکه را باید در شکایات بی‌جواب اصناف کشور دید.

واردات واکسن توسط بخش خصوصی منطقی نیست؛ احتمال تقلب وجود دارد
رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین می‌گوید در شرایط فعلی، دشوار به نظر می‌رسد که بخش خصوصی بتواند در حوزه واردات گسترده واکسن به کشور کمک کند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید