اکونومی نیوز / بانک،بورس،بیمه

پرداخت وام با کارت اعتباری سهام عدالت + مبلغ

کد خبر 110491 1400-01-18 13:09
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رئیس جمهور اعلام کرد، یک خانوار سه نفره دارای برگ سهام عدالت ۵۰۰ هزار تومانی، می‌تواند تا ۲۱ میلیون تومان اعتبار در قالب کارت اعتباری سهام عدالت دریافت کند.
پرداخت وام با کارت اعتباری سهام عدالت + مبلغ


بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در ستاد اقتصادی دولت که از سوی رئیس جمهور اعلام شد، مقرر شده است که به ازای هر برگ سهام عدالت 10 میلیون تومانی 14 میلیون اعتبار و برای هر برگ سهام عدالت 500 هزار تومانی 7 میلیون تومان اعتبار در کارتهای سهام عدالت لحاظ شود.
کارت اعتباری به پشتوانه سهام عدالتهدف از اعطای کارت های اعتباری به پشتوانه سهام عدالت، افزایش نقدینگی سهامدارن بود. بر این اساس شرکت سپرده گذاری مرکزی از سوی شورای عالی بورس و بانک مرکزی، فرایند اعطای توثیق سهام عدالت را انجام می دهد. تاکنون بیش از 6 هزار درخواست از سوی مشمولان سهام عدالت به شرکت سپرده گذاری ارسال و توثیق شد. در حال حاضر 2 بانک ملی و تجارت زیرساخت ها ی لازم را انجام داده اند بطوریکه بانک ملی اسفند ماه 99 و بانک تجارت از 7 فروردین 1400 اقدام به پرداخت تسهیلات به سهامداران کرده اند.
افراد باید در هر یک از این 2 بانک، حساب داشته باشند و از طریق اپلیکیشن های بانک اقدام به ثبت نام کنند، اما نکته ای که سهامداران باید به آن توجه کنند این است که حتما باید کارت ملی جدید داشته باشند.
محمدی مدیر پروژه کارت های اعتباری شرکت سپرده گذاری مرکزی در این خصوص گفت: همه سهامداران عدالت، که روش مستقیم یا غیر مستقیم را انتخاب کرده اند می توانند از کارت اعتباری سهام عدالت استفاده کنند همچنین باید حتما در سامانه سجام ثبت نام کنند و احراز هویت شوند و بعد در بانک ثبت نام کنند. مشمولان سهام عدالت، که شرایط عمومی دریافت تسهیلات را در بانک ها دارند، می توانند تسهیلات دریافت کنند.
وی تصریح کرد: یکی از شرایط دریافت تسهیلات سهام عدالت این است که سهام فرد نباید توقیف شده باشد. این افراد باید قبل از ورود به سامانه بانک، حتما تغییر کارگزاری ناظر را در پرتفوی سهام عدالت خود فعال کنند. با توجه به زمان معاملاتی بورس، افرادی که متقاضی دریافت کارت اعتباری سهام عدالت هستند حتما در روز های کاری و در ساعت 8 صبح تا 16 اقدام به ثبت نام کنند تا فرایند توثیق سهام، سریعتر انجام شود.
محمدی همچنین درباره محاسبه مبلغ کارت اعتباری سهام عدالت گفت: بطور مثال امروز ارزش 60 درصد سهام عدالت 6 میلیون تومان است و بانک 50 درصد ارزش سهام عدالت را کارت اعتباری می دهد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » بورس | سهام | بانک مرکزی | مهران محمدی | سهام عدالت | مهران محمدی | سهام عدالت | مهران محمدی |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / بانک،بورس،بیمه


راهکارهای «محیا» برای پشتیبانی و مانع‌زدایی از تولید
بانک صادرات ایران رتبه برتر در شاخص واگذاری دارایی‌های مازاد بانک‌ها را کسب کرد و به همین مناسبت در این شاخص و شاخص اصلاح ساختار مالی مورد تقدیر وزیر امور اقتصاد ی و دارایی در جلسه شورای مدیران این وزارتخانه قرار گرفت. 

«محیا» راهگشای بنگاه‌های کوچک و آسیب دیده است
رییس اتاق بازرگانی ، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت: طرح مانع زدایی و حمایت یکپارچه از تولید بانک صادرات ایران، «محیا» می‌تواند به بخش تولید کمک کند.

«محیا» حرکت در مسیر رهنمودهای رهبر انقلاب درباره تولید است
رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در مراسم رونمایی از طرح مانع زدایی و حمایت از تولید بانک صادرات ایران «محیا»، گفت: بانک صادارات با اجرای طرح «محیا» اقدام عملی ارزشمندی در جهت اجرای منویات مقام معظم رهبری انجام داد.

طرح «محیا»ی بانک صادرات ایران به حمایت از تولید آمد
طرح «محیا» (مانع‌زدایی و حمایت یکپارچه از تولید) بانک صادرات ایران، امروز دوشنبه ۲۳ فروردین با حضور رییس گروه اقتصاد ی دفتر رهبر معظم انقلاب و شماری دیگر از مسئولان اقتصاد ی و صنعت ی کشور رونمایی شد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید