اکونومی نیوز / بازار و تجارت

قیمت مرغ در بازار به زودی به نرخ مصوب نزدیک می‌شود

کد خبر 110461 1400-01-18 12:04
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
یک مقام مسئول با بیان اینکه با توجه به تامین و عرضه مرغ قیمت آن باید در بازار به نرخ مصوب برسد، گفت: اگر با واحدهای مختلف برخورد قاطع و اثرگذار شود، کسی جرأت تخلف نخواهد داشت.
قیمت مرغ در بازار به زودی به نرخ مصوب نزدیک می‌شود


حبیب اسدالله نژاد با تصویب قیمت ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان را برای مرغ منطقی اعلام کرد و گفت: این قیمت هم از حقوق مصرف کنندگان را تأمین می کند و هم برای مصرف کنندگان منطقی است.
نایب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی ایران یادآور شد: این قیمت در صورتی می تواند پایدار باشد که هزینه های تولید نیز پایدار بماند و مشکل تازه ای در این حوزه ایجاد نشود.
این فعال بخش خصوصی با بیان اینکه خوشبختانه مشکل نهاده های دامی کاملاً حل شده و هیچ چالشی در تأمین آنها وجود ندارد، گفت: تنها مشکل در حال حاضر قیمت جوجه یک روزه است که نرخ مصوب آن ۴,۲۰۰ تومان است اما هم اکنون تولیدکنندگان جوجه را با قیمت ۵,۷۰۰ تومان هم به سختی می توانند بخرند.
اسدالله نژاد در بخش دیگری از سخنان خود درباره اینکه هنوز قیمت مرغ در برخی مناطق به تعادل نرسیده و همچنان بالای ۳۵ هزار تومان است، اضافه کرد: در حال حاضر عرضه مرغ به توزیع کنندگان با نرخ مصوب انجام می شود و تولیدکنندگان مرغ زنده را با قیمت ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان عرضه می کنند بنابراین فروشگاه ها و واحدهایی که مرغ را با نرخ بالاتر از قیمت مصوب عرضه می کنند، تخلف محرز است چرا که این کالا را به نرخ دولتی دریافت و به قیمت آزاد عرضه می کنند که لازم است با آنها برخورد شود.
این فعال بخش خصوصی تاکید کرد: اگر با چند واحد متخلف که مرغ را گران یا به صورت قطعه بندی عرضه می کنند، برخورد قاطع و اثرگذار انجام شده و این واحدها پلمب شود، دیگر کسی جرأت تخلف نخواهد داشت.
اسدالله نژاد تصریح کرد: با توجه به وضعیت تأمین و عرضه مرغ در سطح کشور از سوی مرغداران، قیمت مرغ باید در بازار به نرخ مصوب برسد و با توجه به اینکه حلقه های زیادی در زنجیره تولید تا عرضه مرغ وجود ندارد، شناسایی مختلفان به راحتی قابل انجام است.
وی همچنین درباره مباحث مطرح شده مبنی بر احتمال افت بیش از حد قیمت مرغ گفت: با توجه به شرایط تأمین و تولید، احتمال افزایش تولید و بر هم خوردن عرصه و تقاضا و امکان کاهش قیمت در هفته ها و ماه های آینده وجود دارد و تولیدکنندگان در این زمینه نگرانی هایی دارند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » ایران |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / بازار و تجارت


افزایش ۴۰ تا ۱۱۳ درصدی قیمت برنج، گوشت و شکر
بررسی جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صمت حاکی از افزایش ۴۰ تا ۱۱۳ درصدی برنج، گوشت و شکر در اسفندماه سال ۱۳۹۹ نسبت به ماه مشابه سال ۱۳۹۸ است.

صف‌های زولبیا و بامیه طولانی‌تر از صف های مرغ
این روزها که گرانی و وضعیت قرمز کرونایی دست به دست هم داده‌اند تا مردم و بازار ، آشفته‌ترین روزها را تجربه کنند، شاهد صف‌های طولانی زولبیا و بامیه در مقابل قنادی‌ها هستیم، صف‌هایی که به صف‌های مرغ طعنه می‌زنند.

افزایش 3برابری قیمت خرمای پیارم در 2 سال
گفته می‌شود ایران بعد از مصر دومین کشور تولیدکننده خرما در جهان است اما در بین کشورهای صادرکننده در رتبه چهارم قرار دارد.

سیگار گران می‌شود
رئیس انجمن تولیدکنندگان محصولات دخانی با بیان اینکه افزایش فعلی قیمت سیگار در بازار به دلیل افزایش تقاضای توزیع کنندگان ناشی از انتظارات تورمی است، گفت که جز یک شرکت، تولیدکنندگان هنوز قیمت‌های جدید را اعمال نکرده‌اند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید