اکونومی نیوز / سیاسی

یک میلیارد یورو بودجه کرونا کجا هزینه می‌شود؟ _ مجلس بررسی می‌کند

کد خبر 2025 1399-01-25 18:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ساز و کار دولت برای هزینه‌کرد «بودجه یک میلیارد یورویی مقابله با عوارض کرونا» را مورد بررسی قرار می دهد.
یک میلیارد یورو بودجه کرونا کجا هزینه می‌شود؟ _ مجلس بررسی می‌کند


روز سه‌شنبه (۲۶ فرودین ۹۹) جلسه کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد.  دستور جلسه کمیسیون‌های اجتماعی، اقتصادی، امنیت ملی و سیاست خارجی، کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات و کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی به موضوع ویروس کرونا اختصاص می‌یابد.
کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات  بررسی «برنامه‌های دولت جهت هزینه‌کرد مبلغ یک میلیارد یورو که از محل صندوق توسعه ملی برای مهار بیماری کرونا برداشت کرده است » را در دستور کار دارد .
کمیسیون اجتماعی نیز نشستی مشترک با شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور بررسی میزان شیوع کرونا و پیامدهای آن و همچنین اقدامات انجام شده در خصوص حمایت از کارگران و مشاغل تعطیل شده را در دستور کار خواهد داشت.
گفتنی است، رهبرمعظم انقلاب، در روز ۱۸ فرودین ۹۹ با درخواست دولت مبنی بر اختصاص یک میلیارد یورو از منابع صندوق توسعه ملی برای مقابله و مدیریت عوارض ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور موافقت کردند.مجلس، نحوه هزینه‌کرد یک میلیارد یورو تسهیلات صندوق توسعه را بررسی خواهد کرد.
 

کلمات کلیدی » کرونا | یورو |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید