اکونومی نیوز / سیاسی

آمریکا باردیگر پکن را به نقضِ خودمختاری هنگ گنگ متهم کرد

کد خبر 102005 1399-12-16 01:15
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
ایالات متحده روز جمعه با ادعای اینکه اقدامات چین برای اعمال تغییر در نظام انتخاباتی هنگ کنگ حمله مستقیم به روندهای دموکراتیک در این شهر است، اعلام کرد که درصدد «جلب اقدام جمعی» علیه موارد ن
آمریکا باردیگر پکن را به نقضِ خودمختاری هنگ گنگ متهم کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، اوایل روز جمعه (به وقت پکن) دولت چین لایحه قانونی را پیشنهاد داد که تغییراتی در کمیته انتخاباتی که رهبر این شهر را بر می‌گزیند، اعمال کرده و به این کمیته برای معرفی نامزدهایی برای مجلس قانونگذاری اختیار جدیدی اعطا می‌کند.
«ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری روزانه خود در اظهاراتی مداخله جویانه گفت که ایالات متحده «تجاوز مداوم چین به نهادهای دموکراتیک در هنگ کنگ» را محکوم می‌کند.
پرایس اقدامات پکن را «حمله مستقیم به خودمختاری، آزادی و روندهای دموکراتیک در هنگ کنگ» خواند و گفت که «تدابیر موردنظر پکن به طور چشمگیری نهادهای دموکراتیک در هنگ کنگ را تضعیف می کند».
سخنگوی دستگاه دیپلماسی آمریکا در ادامه به صراحت گفت که واشنگتن با متحدان و شرکای خود همکاری می‌کند تا یکصدا سوء رفتار ادعایی چین با اقلیت مسلمان در سین کیانگ و اقدامات به زعم وی «سرکوبگرانه» پکن در هنگ کنگ را محکوم کنند.
گفتنی است دولت «جو بایدن» رئیس جمهور جدید آمریکا با درپیش گرفتن موضع رئیس جمهور پیشین این کشور در قبال چین اعلام کرد که ایالات متحده باید برای تحمیل هزینه‌ها بر پکن به دلیل ارتکاب به نسل کشی در سین کیانگ، تدابیر سرکوبگرانه در هنگ کنگ و تهدید تایوان آماده شود.

کلمات کلیدی » آمریکا |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


مشاور امنیت ملی عراق به ایران می آید
مشاور امنیت ملی عراق فردا در تهران با علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفت و گو می کند.

عملیات نظامی مخفیانه رژیم صهیونیستی در خاورمیانه
رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی از عملیات نظامی محرمانه این رژیم در خاورمیانه خبر داد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید